דלג על קישורי ניווט
ילדים
נוער, צעירים וסטודנטים
משפחה
נשים
גמלאים וגיל הזהב
קהילות בעיר
Skip Navigation Linksפתח תקוה>כתבות

הצלחה גדולה למאבק סירקין בוועדת הפנים בכנסת.

יו"ר וועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם הכריז בסיומו של דיון סוער כי הוא לוקח על עצמו לגשר בין עיריית פ"ת ומועצת דרום השרון ובינתיים הוא מבקש מכולם לעצור את הריצה לוותמ"ל.
בדיון נכחו ראש העיר פ"ת  איציק ברוורמן , ראש מועצת דרום השרון מוטי דלגו, חברי הכנסת מוטי יוגב, יעל כהן פארן,  נחמן שי,עומר בר לב, איתן ברושי, מיכאל מלכיאלי ונאווה בוקר . באופן נדיר נרשמה חזית אחידה וגורפת נגד הבנייה המתוכנתת ללא פתרונות תעבורה ראויים. בדיון שכותרתו: ״עצירת תוכנית הבניה חסרת האחריות בסירקין״.

עם תחילת הדיון העניק יו"ר הועדה דוד אמסלם את זכות הדיבור לראש העיר איציק ברוורמן. ראש העיר ברוורמן היה נסער מאוד ותקף בחריפות בנאום הפתיחה וגם במהלך הדיון כולו את התכנון הכושל במתחם סירקין, את העדר השיח עם ראשי הערים, את התוקפנות של פקיד בכיר כמו אביגדור יצחקי כנגד מטה המאבק וכנגד ראשי הערים שמתנגדים למהלכים שהוא מבצע "אסור לאפשר דבר כזה במדינה מתוקנת שפקיד בכיר ידבר בשפה הזו. זה לא יתכן".
ראש המועצה האיזורית דרום השרון מוטי דלג׳ו אף הוסיף על כך "איך אנחנו מצפים מהכפופים ליצחקי לפעול נכון אם הבוס שלהם אומר להם "ראש עיר שיתנגד אז נחליף אותו. הוא לא יכול להחליף, אבל הזילזול מחלחל מטה".

להלן חלק מדברי ראש העיר איציק ברוורמן בנאום הפתיחה ובמהלך הדיון: יושבים כאן גם נציגי התושבים ממטה המאבק. ביחד אנחנו מובילים מאבק אחד. חשוב להדגיש דבר בסיסי. שלא ישתמע כמו שמנסים להציג אותנו שאנחנו מתנגדים לבניה. אנחנו לא מתנגדים לבניה. אנחנו מתנגדים לבניה חסרת אחריות ללא תשתיות וללא תחבורה!! מדובר כאן במחדל ! דבר שיהפוך את החיים של התושבים שלנו שגם ככה בלתי נסבלים מבחינת התנועה לבלתי אפשריים ולטירוף אחד גדול. אני מציין את בניית השכונות החדשות בעיר פתח תקוה שלא קיבלו תכנון ראוי והיום זה סבל אחד גדול".

עוד הוסיף ברוורמן : ״מה שקורה היום, שהעמידו מטרה. משימה. ואביגדור יצחקי אומר את זה בריש גלי. אני אחראי על הבניה. אותי לא מעניין כלום. זה לא יעלה על הדעת!!"
יו״ר ועדת הפנים אמסלם תהה בקול: "כיצד זה יתכן אני לא מבין. הייתי בתכנון שנים רבות בירושלים. יש לך כראש עיר כח לעצור היתירי בניה"
ברוורמן: ״בדיוק בגלל זה העבירו הכל לותמ״ל. כדי לעקוף אותי״.
אמסלם: ״אבל לא תיתן להם היתירי בניה״.
ברוורמן: ״זה בדיוק העניין ולכן יצחקי אמר שיעקוף אותי, שייקח ממני את היתירי הבניה ויעביר אותם לועדה המחוזית״!!

ח"כ אמסלם נראה המום מהתנהלות המדינה בעניין זה.
כשנציג הותמ"ל הציג את עמדתם, אמסלם תקף אותו בחריפות "כיצד יתכן שמשרד הביטחון מתכנן עיר? איך יתכן שמשרד השיכון מאבטח את עיר דוד. משרד הביטחון בונה שכונות, ועירייה רק עושה ביטחון״??
אמסלם אף סירב לתת זכות דיבור לנציגת משרד הביטחון בדיון על אף שדרשה זאת כמה פעמים.

עיקר התמיהה נסובה על תכנית "סירקין הקטנה" במזרח הדר גנים שהועברה לותמ״ל ללא דיון מקדים.
אמסלם הודיע על החלטתו לקיים דיון בקרוב בין כל ראשי הרשויות המעורבים וגורמי התכנון כולל אביגדור יצחקי, ראש קבינט הדיור וערן ניצן, ראש הותמ״ל.
בדיון תעלה הסוגיה כיצד ומדוע אין שיתופי פעולה ואין הקשבה לראשי הערים המייצגים את התושבים ושהם אלו שיתמודדו עם הבעיות.

משה פישר יו"ר מטה המאבק קיבל את זכות הדיבור וציין את העובדה שהדיון הזה יסודי ומעמיק והוא מודה לכל המשתתפים בדיון "אנחנו רואים עדויות חיות מסביבינו לכשלי התכנון. זה נמצא בכל עבר . כמו בראש העין ושאר מקומות. כשעומד אביגדור יצחקי מעל במה, ושמענו אותו שבוע שעבר והוא אומר "אין פתרונות תחבורה" זה חמור ביותר״!! ח"כ אמסלם הופתע מאוד מהאמירה ודרש הסברים מנציגי הותמ״ל והממשלה, אך התשובות לא סיפקו את הנוכחים.
אמסלם הציע לנציגי הממשלה והתכנון, לבטל את תוכנית סירקין הקטנה ולהתמקד בסירקין הגדולה על שלל בעיותיה. "לאחר שתסיימו עם המאסה האדירה של סירקין הגדולה על מחנה סירקין, וכאשר תפתרו את כל הבעיות, תחזרו לתכנון סירקין הקטנה".

נשאו דברים חריפים בדיון גם החכי"ם מוטי יוגב מהבית היהודי  שאף הדגיש את הנוכחות מכל המפלגות, נחמן שי מהעבודה, נאוה בוקר מהליכוד, מיכאל מלכיאלי מש״ס ועומר בר לב מהעבודה.

חה״כ מיכאל מלכיאלי הדגיש את החובה לבטל את התוכניות בותמ״ל ולהחזירם מיידית למחוזית, יחד עם ביטול תוכנית סירקין הקטנה. "אני נמצא המון בתכנון והרבה שנים. עוד מירושלים. מעולם לא התנגדתי לתכנון ולבניה. אבל מה שקורה כאן זה מחדל אדיר שחייבים לעצור אותו עכשיו.  חה״כ מוטי יוגב  הוסיף: "אני כחבר וועדת החוץ והביטחון אישרתי המון תוכניות ותמ״ל. דבר כזה עוד לא היה. לא יעלה על הדעת. ראשי ערים מתנגדים. תושבים מתנגדים. עם טענות נכונות וצודקות. ופשוט אין שום התיחסות. זה נוראי".

המשך הדיון נקבע לחודש הבא.                       


 

;#;#
 
 
סקרים
דלג על קישורי ניווט
ילדים
נוער, צעירים וסטודנטים
משפחה
נשים
גמלאים וגיל הזהב
קהילות בעיר
rss fasebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה   בשיתוף "האגף לתכנון אסטרטגי", פ"ת תנאי שימוש באתר