140 שנים להיווסדה של פתח תקוה

140 שנים להיווסדה של פתח תקוה

140 שנים להיווסדה של פתח תקוה
תאריך: 28/01/2018

בט"ו באב ה' תרל"ח, 8 ביולי  1878 נוסדה המושבה פתח תקוה שמקור שמה לקוח מספר הושע - "ונתתי לה את כרמיה משם, ואת עמק עכור לפתח תקוה".
החל מחודש ינואר 2018 תציין פתח תקוה, אם המושבות,  140 שנה להיווסדה וכל הפעילויות המתוכננות של אגפי העירייה יהיו בסימן 140 לפתח תקוה.
האירוע שיפתח את חגיגות ה-140 הינו "הציפורים כאן מצייצות..." כנס היסטוריה ושימור שיתקיים ביום רביעי 24.1.18 בשעה 17:30 באודיטוריום יד לבנים (עלות כניסה 10 ₪), ובו שני מושבים. הראשון בהשתתפות סגן רה"ע וראש מינהל התרבות איתי שונשיין ופרופסור יוסי בן ארצי מהחוג ללימודי א"י באוניברסיטת חיפה על ייחודה של פתח תקוה אל מול מושבות העלייה הראשונה. והמושב השני בהשתתפות חברת הנהלת העיר צביה לבובי החברה בוועדה לשימור אתרים בפתח תקוה אשר שימשה גם כועדת ההיגוי לכנס זה, ד"ר חוה ארליך מהנדסת העיר, אדריכלית מיכל פירסטון על ההתפתחות הפיזית של פ"ת בעשרים הראשונים לקיומה והגב' מוניקה כהן יו"ר עמותת פתח תקוה זה אני-עשרים שנות שימור באם המושבות. בתכנית האמנותית תופיע הזמרת דלית כהנא והסופר והמשורר יורם טהר לב יופיע בקטעים מתוך המופע "איזו מדינה". את האירוע תנחה טל בן נון גלז מנהלת מחוז מרכז, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. האירוע הינו פרי שיתוף פעולה של עירית פתח תקוה בשיתוף המועצה הארצית לשימור אתרי מורשת בישראל ועמותת "פתח תקוה זה אני".