האביב בפתח!

כלב מתגרד
תאריך: 06/03/2018

עם בוא האביב, כלבנו חשוף למגוון טפילים וסכנות שונות

פרעושים וקרציות
באביב, פרעושים וקרציות מתרבים בקצב מהיר ולכן, יש להקפיד על בטיפול מונע. חשוב מאד להשקיע בתכשירים טובים ולא לחסוך בנושא זה. השוק מציע כיום סוגים שונים של טיפולים בתרסיס, באמפולות וכדורים. פנו לווטרינר שלכם לקבלת ייעוץ.

הסכנה העיקרית בטפילים אלו, טמונה בכך שהקרציות נושאות מחלה בשם "קדחת קרציות", שבמקרים קיצוניים עלולה לגרום למוות של בעל החיים. בנוסף, גם הקרציות וגם הפרעושים "יושבים" על גוף הכלב וניזונים מדמו. כתוצאה מכך, גורים קטנים עלולים לסבול מאנמיה, וכלבים רבים עלולים לפתח תגובה אלרגית קשה. 
במקביל לטיפול העונתי, יש להמשיך בשגרת הטיפולים והחיסונים ולהקפיד גם על טיפול נגד תולעי מעיים בתקופות קצובות.

נחשים וחרקים:
בנוסף לטפילים המתרבים בעונה החמה, הקיץ הוא גם עונת הנחשים. המפגש בין כלבכם לנחש עלול להסתיים בפגיעה חמורה ואף במות הכלב. לכל אורך האביב והקיץ מומלץ לנהוג זהירות יתרה מפני עקיצות ונשיכות:
האביב והקיץ הן גם העונות האהובות על הנחשים. בשעות הערב, כשקצת מתקרר בחוץ, יוצאים הנחשים ממקום מחבואם בחיפוש אחר מקור מים: ברז מטפטף, דשא מושקה ואפילו קערת המים של כלבכם. הכלב, מתוך סקרנות, ניגש לרחרח את הנחש, ובד"כ מוכש בפניו. הכשת הנחש גורמת לכלב סבל גדול מאד. באזור הפגוע מתפתחת נפיחות גדולה, ולעיתים ניתן לראות נקודת דם. בכל מקרה של חשד להכשה, יש לפנות בדחיפות לרופא ווטרינר, לקבלת טיפול מתאים.
גם היתושים, הדבורים וחרקים רבים אחרים מתרבים במהירות בעונות החמות. במידה והכלב נעקץ ע"י חרק ייתכן ותהייה נפיחות במקום העקיצה. רצוי לפנות אל הווטרינר גם במקרה זה, על מנת למנוע התפתחות תגובה אלרגית ולקבל טיפול מתאים. 

השירות הווטרינרי מאחל לכולכם קיץ נעים!