דלג על קישורי ניווט
ילדים
נוער, צעירים וסטודנטים
משפחה
נשים
גמלאים וגיל הזהב
קהילות בעיר
Skip Navigation Linksפתח תקוה>כתבות
  
הצג: 
Photo1מסנןתוכן דףמסנן
שירות חדש במנהל הנדסה תשלום מקוון עבור דף מידע ותיק מידע להיתרלחץ כאן לתשלום מקוון במנהל הנדסה עבור דף מידע ותיק מידע להיתר
מקפת בדרך להסכם קיבוציראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן הנחה את הנהלת מקפת והאיץ בוועד העובדים להתכנס לטובת גיבוש הסכם, לאחר מספר חודשים בהם הצדדים לא הגיעו להסכמות, ישבו הצדדים למו"מ אינטנסיבי והצליחו להגיע להסכם. יש לציין כי לעובדי מקפת יהיה זה הסכם קיבוצי לראשונה, 30 שנה לאחר הקמת הארגון.

ברוורמן: "אני שמח שהושגו הסכמות ועל כך שמקפת תמשיך לפעול לטובת כלל התושבים בעיר, תוך דאגה לרווחת העובדים".
עיריית פתח תקוה, הנהלת מקפת בראשות אליהו גינת ורון כץ מ"מ יו"ר הנהלת מקפת, מנכ"לית מקפת לאה כץ, ועד עובדי מקפת בראשות שמעון קביליו ויו"ר המרחב בהסתדרות גיורא נחום ייפגשו לחתימה על ההסכם בלשכת ראש העיר.
בהסכם נשמרים כל זכויותיהם של העובדים הוותיקים ומעוגנים בהסכם, תוספות שכר יינתנו לעובדים על פי מתווה שנקבע. גם רבים מהעובדים השעתיים יכנסו, לאחר שנים רבות, למסגרת ההסכם. העובדים יהיו חברים בעמותה לקידום מקצועי המקנה השתתפות בכנסים והשתלמות סקטוריאלית. לצד ההסכם הקיבוצי בנתה מנכ"לית מקפת יחד עם וועד העובדים מערך של רווחת הפרט והדרכות לעובדים לפיתוח אישי ומקצועי.
אליהו גינת יו"ר הנהלת מקפת: "אני גאה שלאחר מאמצים רבים הצליחו הצדדים להגיע להסכם טוב לעובדי מקפת, תוך שמירה על יציבותו של הארגון. אני מבקש להודות לראש העיר איציק ברוורמן על התמיכה ולמנכ"לית מקפת לאה כץ על ניהול המו"מ". 
ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן: "העירייה מחויבת לשמירה והבטחת קיום פעילות עירונית אינטנסיבית במתנ"סים לטובת תושבי העיר ולרווחת עובדי מקפת שחשובים לי מאד ולכן הנחיתי להגיע עמם להסכם שישמור על תנאיהם ופעלתי לקידום הסכם קיבוצי לעובדים. אני מודה לכל השותפים למשא ומתן על המאמצים שהשקיעו הצדדים ועל האחריות שגילו בהביאם הסכם אחראי למקפת ולעובדיה, לרווחתם ולרווחת תושבי פתח תקוה.
דרושים מתנדבים
חודש האישה הבינלאומי

פתח תקוה מצדיעה לכן בחודש נשי במיוחד עבורכן, עם מגוון הרצאות ומפגשים מרתקים

לחצי כאן לפרטים ורישום

 

"פתח לגישור" – מרכז עירוני לגישור ודיאלוג בקהילה.

"פתח לגישור" – מרכז עירוני לגישור ודיאלוג בקהילה.
מרכז גישור המספק שירות מקצועי לתושבי העיר, ללא עלות


שלג על עירי


ביום שישי ה-24/2/17 יתקיים בפעם השלישית אירוע "שלג על עירי" בו יובאו מהחרמון משאיות שלג, ל-7 אתרים בעיר:

ספורטק | חניון בריכת עמישב | מתנ"ס עולמות | מתנ"ס רמת ורבר | חניון פאול קור | חניון בריכת הספורטן | חניון העיריה |

הפעילות תתקיים בין השעות 15:00-12:00.

בכל אתר יהיו שני מתחמים נפרדים (לפעוטות ולכל היתר), כפות ודליים למשחק.
"שלג על עירי" בהפקת אגף אירועים בראשות חבר המועצה רון כץ ובניהולה של אלה איגלר, ובשיתוף תכנית עיר ללא אלימות בניהולו של שלומי ערה.
ראש העיר איציק ברוורמן "גם השנה החלטנו שאם יורד שלג בחרמון ראוי שגם תושבי פתח תקוה ייהנו ממנו.

מזמין את כל התושבים לבוא וליהנות באחד ממתחמי הפעילות הפזורים ברחבי העיר".
רון כץ ראש אגף אירועים "התחלנו במסורת לטובת תושבי העיר ונמשיך בה גם השנה. זוהי חוויה מהנה במיוחד ואני שמח להזמין את כל התושבים לבוא וליהנות".

* במקרה של גשם האירוע ידחה.


 

טכנולוגיה ורובוטיקה בבית ספר דבורה עומרבית ספר דבורה עומר הגדיר את ייחודו וייעודו באמנות רב תחומית וטכנולוגיה. ייחודיות זו, שמה דגש על למידה חקרנית, המשלבת טיפוח יצירתיות ומקום לביטוי אישי של כל ילד וילדה.
אחד מיעדי בית הספר, הוא להעשיר את לימודי השפה באמצעות אומנויות וטכנולוגיה וליצור מצב של למידה משמעותית וחווייתית.
ביה"ס משקיע משאבים רבים החל מתלמידי כיתה א, במטרה לפתח אוריינות טכנולוגית ודיגיטלית, לתרגל מיומנויות של חשיבה לוגית-אלגוריתמית ולהגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה טכנולוגית משתנה.
במסגרת שיעורי טכנולוגיה, נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים. בשיאה של התוכנית, נבחרת הרובוטיקה של בית הספר משתתפת בתחרות רובוטיקה אשר מתקיימת במסגרת  JUNIOR  FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST  והטכניון.
בשעורי הטכנולוגיה, נחשפים התלמידים באמצעות קוד מנקי לתחום התכנות ומפתחים חשיבה לוגית. כמו כן, התלמידים ישתתפו בתחרות ייחודית לבתי ספר יסודיים, בתחום התכנות .
בבית הספר פותחה יוזמה חינוכית ייחודית "לחקור, ליצור לנגן". במסגרת התוכנית, התלמידים חוקרים כלי נגינה, מתקופות שונות ומתרבויות שונות. עבודת החקר מתבצעת בקבוצות למידה שיתופיות, תוך שימוש במגוון כלים טכנולוגיים ומיומנויות המאה ה-21. התלמידים  מקיימים חקר רשת על כלי הנגינה הנבחר , בונים ומעצבים כלי נגינה יצירתיים וחדשניים, המאפשרים ביטוי עצמי יצירתי ושכלול תפקודי הלומד.
ביום השיא התלמידים יציגו קונצרט שבו יציגו וינגנו על הכלים, שהם בעצמם חקרו יצרו וניגנו.
כתבה: מורן שחם
מתן מלגה למשפחות עם לילדים חולי צליאק (דגנת)

כחלק מפעילות הבית החברתי של עיריית פתח תקוה והמטרה ששם לעצמו: גיוס כספים לטובת תושבי פתח תקוה, הזקוקים לעזרה רפואית וידם אינה משגת.
עיריית פ"ת יוצאת בשנת 2017 במתן מלגה כספית עבור ילדים חולי צליאק וזאת על מנת לעזור לילד ומשפחתו בהתמודדות הקשה, הארוכה והיום יומית, הכוללת הוצאות רפואיות ואחרות שלעתים רבות אינן מכוסות ע"י המדינה.
המלגה הינה חד פעמית ומיועדת לתושבי פתח תקוה בלבד, עבור משפחות בעלות הכנסה חודשית (של שני בני זוג ) עד 9,203 ₪  לחודש (ברוטו)  עם ילד/ה בגילאי 2-17 ( ילידי השנים 2015-1999) , המאובחנים במחלקת הצליאק.
קריטריונים להגשת הבקשה
1. תושבי העיר פ"ת.
2. סך כל רף ההכנסות המשפחתיות אינו עולה על 9,203 ₪ לחודש ( ברוטו).
3. הורים לילד/ה אשר הוגדרו כחולה במחלת הצליאק בגילאים 2-17 ( ילידי השנים 2015-1999) .
4. ניתן להגיש בקשה אחת לכל תא משפחתי.
לטופס הבקשה יש לצרף :
• אבחון רפואי של הילד/ה (ניתן גם אישור רופא משפחה או פלט ממוחשב של קופת חולים).
• צילום ת.ז. של אחד ההורים הכולל ספח ובו פרטי הילד/ה וכתובת מגורים.
• צילום של תלוש משכורת/קצבאות/ הכנסות ( משנים 2017-2016) .
הגשת הבקשה :
ניתן להוריד את הטפסים מאתר העירייה או לקחת את הטופס ישירות מהמחלקות לשירותים חברתיים ו/או האגף לשירותים חברתיים, את הבקשות יש להגיש באמצעות :
• כתובת דואר: האגף לשירותים חברתיים רח' העלייה השנייה  ת.ד. 1 פתך תקוה
• מסירה ידנית:  האגף לשירותים חברתיים, רח' שפיגל 3 קומה 9.
• פקס מספר :  7395516- 03

ניתן להגיש את הבקשות עד לתאריך 28.2.2017

טופס פניה לקבלת מלגה 2017

 

שיפוץ בית הכנסת הגדול

השבוע המשיכו בעבודות להחלפת החלונות בבית הכנסת הגדול "בית יעקב" ברחוב חובבי ציון, שנבנה בשנת תרנ"ח.
החלפת 17 החלונות הם בעצם שחזור החלונות המקוריים על פי תיק התיעוד של בית הכנסת הגדול.
זה חלק משלב א' בשיפוץ בית הכנסת, שיפוץ הכולל חידוש הרחבה בחזית בית הכנסת, עפ"י תמונות היסטוריות. ברחבה יהיו גם ספסלים, תאורה מיוחדת וישתלו עצים.
תוך כדי העבודות המקום עובר הנגשה על פי דרישות החוק.
בשלב הבא תתבצע צביעה וטיח חיצוני של קירות בית הכנסת.
את השיפוץ מלווה האדריכל טל גזית ממשרד אדריכלי בר אור.

ניהול הפרויקט הוא תחת חברת חל"ד.
צילום לשכת הדובר

טקס להנצחת רחל המשוררת

ערב עיון לזכרה של רחל המשוררת והסרת הלוט משלט ההנצחה-
ביום שלישי ה-17.1.17 התקיים יום עיון וטקס הסרת לוט משלט הנצחה על שם רחל המשוררת. השלט הוצב ברחוב אחד העם פינת רחוב רחל המשוררת, לא רחוק מהמקום בו בחרה רחל המשוררת לגור בפתח תקוה לתקופה קצרה בשנת 1921.
בהיותה חולה, נאלצה רחל לנדוד ממקום למקום. בין היתר היא הגיעה למושבה פתח-תקוה. רחל בחרה להתגורר במושב עין גנים בקרבת בית הספר החקלאי לבנות שהיה בסמוך למושב כי שם היא לימדה חקלאות.


האירוע שהתקיים ביום שלישי ה-17.1 בשעה 16:00 הורכב משני חלקים. בחלקו הראשון יוסר הלוט מעל שלט המנציח את עובדת מגוריה של רחל במושב עין-גנים. בטקס הסרת הלוט השתתפו ההיסטוריון ד"ר אורי מילשטיין, קרוב משפחתה של רחל המשוררת (רחל הייתה אחות סבתו).


החלק השני של הערב התקיים בכפר הנוער ויצו גן ונוף והוקדש לזכרה של רחל המשוררת, והתקיימו בו שתי הרצאות. הראשונה מפי ד"ר אסתר חכים-כרמל היסטוריונית התקופה מאוניברסיטת חיפה, שעסקה בהכשרה חקלאית לנשים. בה היא הוכיחה שהכשרה זו הייתה חלק ממפעל בינלאומי של נשים יהודיות. אחריה הרצה ד"ר אורי מלשטיין, היסטוריון צבאי שהוא בנה של שרה אחייניתה של רחל המשוררת. אורי סיפר על סוד קסמה של רחל, מנקודת מבט היסטורית ומשפחתית כאחד.

 
את הערב ליווה הרכב מוסיקלי ממגמת מוסיקה ע"ש רן אנלין, תלמידי הקונסרבטוריון (בניהולה של גב' שלומית מדר) הפועל בחט"ב בן צבי, שהנעים את הערב במחרוזת שירי רחל.


האירוע ביוזמת המחלקה לשימור אתרים בניהולה של מוניקה כהן, מינהל התרבות, בשיתוף כפר הנוער ויצו גן ונוף.
את הטקס כיבדה בנוכחותה חברת המועצה יואלה רבינוביץ' יו"ר ועדת שימור אתרים שבירכה את הנוכחים שסיפרה שעד שלא נבחרה לכהן כראשת הוועדה לא הייתה מודעת לפעילות הרבה שנעשית בעיר, בכל הקשור לשימור אתריה ומורשתה, והיא גאה היום להיות שופתה לעשייה זו.


בתמונה, מימין לשמאל: ד"ר חיים מייטליס מהמחלקה לשימור אתרים, מוניקה כהן מנהלת המחלקה, חברת המועצה יואלה רבינוביץ'- יו"ר הועדה לשימור אתרים, גב' תחיה מוסל לבית גלין מוותיקי עין גנים וד"ר אורי מילשטיין, היסטוריון ואחיין של אחותה של רחל המשוררת.

קרדיט: זאב שטרן

 

מובילים דיגיטליים

פ"ת מצטרפת למהפכה הדיגיטלית במסגרת המיזם הלאומי " ישראל דיגיטלית" במשרד לשיווין החברתי
מטרת התוכנית הינה להכשיר מובילי שינוי שיקדמו חדשנות דיגיטאלית בשלטון המקומי וישפרו תהליכים וממשקים באמצעות דיגיטציה: הנגשה וייעול של שירותים ציבוריים, שיתוף מידע וידע מוניציפלי, התייעלות כלכלית ושירותים חברתיים מרחוק ובאמצעות כלים טכנולוגיים אלו לאפשר לרשות המקומית לתת שירות טוב ויעיל יותר לתושב.


למיזם ניגשו כ-40 רשויות ומשרדי ממשלה וארגונים חברתיים. לאחר מיונים ארוכים אשר כללו מבחני התאמה לבחירת המועמדים המתאימים ביותר להשגת מטרות התוכנית וכאלו שהם בעלי ערך מוסף להצלחתה, נבחרה העיר פתח תקוה לייצג בתוכנית יחד עם 12 רשויות נוספות.
התוכנית מיועדת לבכירים מצטיינים בשלטון המקומי, המבקשים להשפיע ולחולל שינוי בתחומי אחריותם, באמצעות חדשנות דיגיטלית. את העיר פתח תקוה ייצגו מהנדסת העיר ד"ר חוה ארליך וענת שלומוביץ' מנהלת אגף מערכות מידע ומחשוב.


התוכנית גובשה ביוזמת והובלת מטה "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי, רשות התקשוב הממשלתי ומשרד הפנים, בשיתוף המכון למנהיגות וממשל ג'וינט ישראל ובתמיכת מרכז השלטון המקומי.
התוכנית תעמיד לטובת משתתפיה ידע, כלים ומיומנויות, היכרות עם עולם התוכן המקצועי של המהפכה הדיגיטלית: מגמות טכנולוגיות, ניהול שינוי, חדשנות, יזמות והובלת שינוי באמצעות דיגיטציה.


הבנת תהליכי השינוי הדיגיטלי בעולם, היכרות עם מודלים של הצלחה ומפגש עם מובילים דיגיטליים מרחבי העולם. תכנון יישום והטמעה של פרויקטים ברשויות המקומיות באמצעות עבודה בצוותי משימה.


העיר פתח תקווה גאה להצטרף למיזם הרואה את האזרח במוקד העשייה כולל שיתוף הציבור באמצעות כלים ידידותיים לשימוש ותוך הגברת האמון ושיפור שביעות רצון האזרחים.

זהירות אסטרואיד

חטיבת אחד העם- ורבר , מציגה .."זהירות אסטרואיד..."
פרויקט במסגרת מדעי כדור הארץ להטיית אסטרואידים שיוצג בכנס רמון

תלמידי כיתה ח'4 מחטיבת אחד העם ורבר, בניהולה של גב' שרית קיצוני, נבחרו להציג למידה שיתופית מבוססת פרויקטים PBL , בכנס הארצי היוקרתי לחינוך וחלל ע"ש האסטרונאוט אילן רמון.   הכנס מתקיים כאירוע שיא בשבוע החלל הלאומי.
התלמידים יציגו את פרויקט החקר שמדמה את התהליך של הצלת כדור הארץ מפגיעת אסטרואיד.
 המיזם החינוכי נעשה כחקר שיתופי ומקביל  בין בתי ספר בגרמניה וישראל. הלמידה משלבת לימודי גיאוגרפיה אדם וסביבה, מדעי כדור הארץ ופיסיקה .
המיזם עוסק בהבנת תופעת האסטרואידים לסוגיהם וחקר סכנות מפגיעת האסטרואידים בכדור הארץ.  אסטרואידים הם סלעי ענק שנעים בחלל עלולים להתקרב מספיק לכדור הארץ ולהילכד בכוח המשיכה שלו , אם הם גדולים מספיק הם לא ישרפו בחדירתם אטמוספירה אלא יגיעו ויפגעו בפני הקרקע. התלמידים שמעו על שיטות להתמודדות עם האיום והתמקדו בהבנת אחת השיטות שנקראת הסטה בחלל. רקע  וקישור לנתוני האמת נעשה על ידי ויקטור בר שהוא הנציג בישראל של  ארגון  NEOShild , ארגון מחקר שמושבו בגרמניה והוא מפתח טכנולוגיות להסטת אסטרואידים. את הרקע בפיסיקה כתשתית להבנת חוקי התנועה בחלל נתן המורה לפיזיקה עידו אדיב שהוא עצמו בוגר כיתת המופ"ת הראשונה בחטיבה.

בחקר המיזם, התלמידים עבדו בצוותים ולמדו להכיר סוגי אסטרואידים ושביטים, ואת הסכנות מפגיעת האסטרואידים בכדור הארץ. במהלך הלמידה, התלמידים ניתחוה סיטואציה של אסטרואיד הנמצא במסלול התנגשות עם   בכדור הארץ.
לאחר קבלת נתוני תצפיות על האסטרואיד, הכינו התלמידים שני דגמי חלליות :
חללית אחת לצורך מיפוי ומעקב אחר מאפייני האסטרואיד ופוטנציאל הנזק שהוי עשוי לגרום, וחללית שנייה,
שתפקידה לפגוע  באסטרואיד ולהסיט אותו ממסלול ההתנגשות עם כדור הארץ . 

בשלב המסכם של המיזם יחברו התלמידים משני בתי הספר, אחד העם ורבר מישראל והתלמידים מגרמניה,  וינסחו אמנה ערכית להסדרת הפעילות הבינלאומית בחלל.

אומרת שרית קיצוני מנהלת החטיבה: "אנו רואים חשיבות בהפעלת למידה שיתופית בפרויקט זה כדוגמא אוטנטית ליישום של עקרונות ונושאים הנלמדים בתיאוריה ( כמו חוקים בפיסיקה ומדעי כדור הארץ) לתוך עולם המציאות של חקר החלל והגנה על כדור הארץ. בנוסף, זו הזדמנות יחידה במינה להכיר ילדים וחוקרים ממקומות אחרים וליצור יחד אמנה כגשר על הפערים על ידי שיתוף הפעולה ".

את המיזם מובילה אורלי הלפרין , מורה ל"מדעי כדור הארץ, גיאוגרפיה, אדם סביבה" בחטיבה, עם עידו אדיב המורה לפיסיקה.
"החלל הוא אחר שונה ורחוק ומושך את סקרנותם של תלמידים ,והם נענים לו בחשיבה פתוחה, רעננה ויצירתית", אומרת אורלי, " אין ספק כי ניתוח תופעות בחלל ,המשפיעות על האנושות והבנה בצורך לשיתוף פעולה ביו מדינות, יביא לדור העתיד חשיבה אחרת לשמירה על כדור הארץ שלנו".

כחלק מתהליך הלמידה במיזם, התלמידים והוריהם שמעו הרצאות בנושא חלליות , התארחו וסיירו בחטיבת החלל והלווינים של התעשייה האווירית ועקבו מקרוב אחר קבלת ההחלטות בייצור לווינים בישראל ובעולם .
תום  צ'רניבסקי, תלמיד כיתה ח' המשתתף בפרויקט מסכם במילותיו "עברנו המון דברים בדרך, אבל העבודה  בהחלט הייתה שווה את זה. כולנו נהנו, למדנו, התנסינו והפכנו לחוקרים ומדענים של ממש." ...
את החקר יציגו בכנס רמון התלמידים טל תמם, יהונתן אלון , לירון שקד, מקסים ליובן ,אורי טורוס ואלמוג חמו

גאווה עירונית!דוד אסרס קיבל את פרס שר החינוך לנוער מתנדב, ע"ש אלעד ריבן ז"ל, על פעילותו במרכז הנוער עין גנים, שם הפך למנהיג, למתנדב ולדמות משמעותית עבור אחרים.
האירוע המרגש התקיים ב-24.1.17 בחיפה במעמד שר החינוך נפתלי בנט.
צפו בסרטון שהוקרן בטקס ותכירו גם אתם את דוד.
שיפור מערך הניקיון בעיר

אמש, ב-16.1.17 נערך במתחם אגף הרכב טקס להשקת כלי רכב נוספים שהצטרפו למערך כלי העבודה בעירייה. הטקס התקיים במעמד איציק ברוורמן ראש העיר ויעקב ממן מנכ"ל העירייה.
למערך הפינוי אשפה נוספו שתי משאיות חדשות גדולות לפינוי אשפה ביתית, וזאת בהמשך להחלטה אסטרטגית של ראש העיר ומנכ"ל העירייה, לשפר את שרות פינוי האשפה הביתית לתושבי העיר. בנוסף בחודשיים הקרובים יצטרפו למערך הרכבים שני כלים נוספים: משאית פינוי אשפה ביתית קטנה לצורך פינוי אשפה ביתית מרחובות צרים ומנוף לאיסוף גזם.
כמו כן בתהליך רכישה שתי משאיות גדולות נוספות לפינוי אשפה ביתית וכן שמונה דחסנים חדשים ומתקדמים אשר יחליפו שמונה דחסנים ישנים המורכבים על משאיות קיימות.


במקביל, נוספו ניידות לשיטור העירוני והחל תהליך חידוש ושדרוג רכבים וקטנועים של האגף לפיקוח רב תכליתי. עד היום רכבי האגף לפיקוח רב תכליתי היו ידניים וישנים, והקטנועים היו ישנים ולא בטיחותיים, מה שגרם לזמני השבתה ארוכים של הכלים וכן לתאונות של פקחים שנפלו מהקטנועים הלא בטיחותיים. הרכבים החדשים אוטומטיים דבר שישפר את סביבת העבודה של הפקחים, והקטנועים בעלי 3 גלגלים, יציבים ובטוחים יותר.


ראש העיר איציק ברוורמן "כלי עבודה חדישים ומודרניים ישפרו באופן ניכר את איכות העבודה של הפקחים ועובדי מינהל שפ"ע וכמובן את השירות שיקבלו תושבי העיר. שמנו לנו למטרה לשפר את ניקיון העיר, לדאוג לרחובות נקיים ולסביבה נקיה ואנו לא חוסכים במשאבים לצורך כך. הוספנו גם רכבי עבודה ליחידות נוספות בעיר, כמו השיטור העירוני והפיקוח וזאת במטרה לשפר את השירות לתושבים מחד, ולהגביר את רמת הביטחון לתושבים מאידך".
אדי קואז ראש אגף תברואה "ניקיון העיר עומד בראש סדר העדיפויות שלנו. מערך הניקיון העירונית הולך ומשתדרג מיום ליום והדבר כבר ניכר ברחבי העיר".

חדר מחול חדש נפתח

ברחוב ברוריה בת תרדיון 1 פתח תקוה נפתח חדר מחול חדש!
המבנה בעל שלוש קומות המשמש את הקהילה בכל שעות היום - בקומה הראשונה גני ילדים, בקומה השנייה תחנת טיפת חלב חדשה ובקומה השלישית מרכז עירוני למחול המשמש את תושבי האזור בפעילות פנאי.
המרכז הממוקם במרכז הקהילתי החדש עם רחבת ריקוד של 300 מ"ר. במרכז לומדים תנועות בסיסיות לילדים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם המחול, התנועה, והריקודים סלוניים.
ראש העיר איציק ברוורמן "בניית חדר המחול בקומה השלישית הוא ניצול מקסימלי של מבני ציבור לטובת הקהילה. זה המפתח לניצול נכון של שטח במרחב עירוני. בנוסף הקמנו חדרי מחול איכותיים ובסטנדרט גבוה גם בעמישב ובמתנ"ס עולמות".

קרדיט: לשכת דובר העירייה 

ישיבת המועצה עברה בשידור חי לתושבים

ישיבות המועצה מצולמות ומועברות בשידור חי לצופים.
בהמשך להבטחתו של ראש העיר איציק ברוורמן לשקיפות ונגישות, החליט ברוורמן לערוך פיילוט ראשוני של צילום הישיבות,
החל מהישיבה שהתקיימה ב 26/1/14, יצולמו הישיבות הבאות ויועברו לתושבים.


מספר הישיבה תאריך קישור הערות

4

26/1/2014

 

5

23/2/2014

 

6

30/3/2014

 

7

2/4/2014

 

8

1/5/2014

 

9

25/5/2014

 

10

29/6/2014

 

12

14/7/2014

ישיבת חרום

13

27/7/2014

 

14

31/8/2014

 

15

29/9/2014

 

17

30/11/2014

17

1/12/2014

חלק ב'

18

25/12/2014

21

29/3/2015

21

30/3/2015

חלק ב'

22

26/4/2015

23

31/5/2015

24

28/6/2015

26

27/7/2015

27

30/8/15

28

25/10/15

חלק א'

28

1/11/15

  

חלק ב'

30

29/11/15

30

8/12/15

31

27/12/15

32

28/1/16

33

14/2/16

34

28/2/16

35

27/3/2016

36

29/5/16

36

2/6/16

 

חלק ב'

38

26/6/16

39

27/7/16

40

8/8/16

40

28/8/16

43

27/11/16

44

4/12/2016

46

29/1/2017ישיבות מועצה-זימון ישיבות
מספר הישיבה תאריך קובץ

46

22/01/2017

לחץ כאן

 

45

22/12/16

לחץ כאן

 

44

8/12/16

לחץ כאן

 

43

27/11/16

לחץ כאן

 


42


18/9/16


לחץ כאן

41

25/9/16

לחץ כאן

40

28/8/16

לחץ כאן

 

39

27/7/16

לחץ כאן

37, 38

26/6/16

לחץ כאן

 

36

19/5/16

לחץ כאן

35

27/3/16

לחץ כאן

 

34

28/2/016

לחץ כאן

33

14/02/2016

לחץ כאן


32


28/01/2016


לחץ כאן

31

27/12/2015

לחץ כאן

 

30

30

29/11/2015

8/12/15

לחץ כאן

לחץ כאן

29

25/10/15

לחץ כאן

 

28

30/8/15


לחץ כאן

 

27

4/8/15

לחץ כאן

 

26

27/715

לחץ כאן

 

25, 24

28/6/2015

לחץ כאן

23


19/05/2015

לחץ כאן

 

22

26/4/15

לחץ כאן

 

21

19/3/15

לחץ כאן

 

20

12/2/15

לחץ כאן

 

19

25/1/15

לחץ כאן

17, 18

14/12/14

לחץ כאן

 

16

18/11/14

לחץ כאן

 

15

29/9/14

לחץ כאן

 

14

28/8/14

לחץ כאן

 

13

17/7/14

לחץ כאן

 

12

13/7/2014

לחץ כאן

10-11

15/6/14

לחץ כאן

 

9

22/5/14

לחץ כאן

8

1/5/14

לחץ כאן

 

7

2/4/14

לחץ כאן

 

6

30/3/14

לחץ כאן

 

5

16/2/2014

לחץ כאן

 

4

26/01/2014


לחץ כאן

 

3

10/12/13

לחץ כאן

 

2

9/12/2013

לחץ כאן

1 מועצת העיר ה-16

18/11/13

לחץ כאן

2

9/12/2013

לחץ כאן

80

20/8/2013

לחץ כאן 

תיכון בן גוריון ורב תחומי ב' יקבלו אות הצטיינות בטקס העתודה המדעית

בטקס העתודה המדעית הטכנולוגית שיתקיים ב-9.2.17 במוזיאון ארץ ישראל, יקבלו אות הצטיינות גם תיכון בן גוריון והרב תחומי ב' מפתח תקוה. 

מנהלת האגף לחינוך על יסודי רויטל שפירא "מערכת החינוך העל יסודית בעיר מקדמת בשנים האחרונות לצד קידום תפקודי לומד ומיומנויות של המאה ה-21 את המסלול של העתודה המדעית הטכנולוגית יחד עם משרד החינוך.

הגידול לאורך השנים בכמות התלמידים שמסיימים את המסלול מעיד על עבודת עומק עירונית שעוסקת בקדום תלמידי העיר לתעודות איכותיות. אני גאה בצוותי החינוך בבתי הספר ובמחויבות המנהלים התומכים בתלמידים לכל אורך הדרך".

הליווי העירוני בא לידי ביטוי באופנים שונים: פעילויות העשרה באשכול הפיס, קיום יום מוקד עירוני בשבוע החינוך לכלל תלמידי ט' הלומדים במסלול ותמיכה בשעות לימוד למגמות העירוניות הטכנולוגיות ובכיתות המדעיות בחטיבות.

מנהלת תיכון בן גוריון מיכל אפרתי "בית הספר מצטיין בגידול משמעותי בלומדים לקראת תעודת בגרות מדעית איכותית (555). בשנתיים החולפות חל גידול של 8.9% בלומדים לקראת תעודת בגרות מדעית איכותית (לציין כי הגידול בממוצע הארצי של בתי הספר הנמצאים בתכנית העתודה עומד על 2% בלבד, ואילו בבתי הספר שאינם בתכנית הגידול הוא אחוז אחד בלבד). אני גאה מאד בתלמידים שלנו ובצוות המורים המסור".

סיגל רוזן מנהלת הרב תחומי ב': "בית הספר פועל זה מספר שנים לקידום תלמידים להצלחה בתוכנית 5,5,5 -שבה
התלמידים מסיימים עם תעודת בגרות איכותית של 5 יחידות במקצוע טכנולוגי + 5 יחידות מתמטיקה  + 5 יחידות במקצוע
מדעי: פיזיקה/מתמטיקה/כימיה.

התעודה תינתן לבית הספר על קפיצה משמעותית ביותר בין השנים 2014-2016 :

אחוז התלמידים שסיימו מתמטיקה 5 י"ח עלה מ:10.5% בשנת 2014 ל - 13.6% ב2015 ואז ל - 27.9% ב-2016.

מה שהוביל להצלחה זו היא התוכנית הייחודית שבנינו בבית הספר לקידום ועידוד תלמידים.
במסגרת התוכנית מקבלים התלמידים סיוע פרטני, הרצאות השראה, ביקורים בחברות הייטק ובתעשייה ועוד.
אנו גאים מאוד בתלמידים ובמורים שהגיעו להישג מרשים זה ובטוחים שתלמידנו ישתלבו בחברה ובתעשייה ויובילו
להישגים מרשימים".

מסמכים הקשורים לישיבות
מספר הישיבה קובץ
ישיבה מס' 46 בקשה להקצאה
הכרזת סלילת רחובות
שינויי תקציב
ישיבה מס' 44 הכרזת סלילת רחובות
שינוי תקציב
ישיבה מס' 43 הכרזת סלילת רחובות
שינוי תקציב
ישיבה מס' 41 הכרזת סלילת רחובות
שינוי שם
שינוי תקציב
ישיבה מס' 40 בקשה להקצאה ובקשה לאישור הסדרת שימוש קיים
ישיבה מס' 39 בקשה לאישור חוזה למכירת זכויות העירייה
ישיבה מס' 36 אישור חוזה חל"ד
בקשה לאישור חוזה רשות שימוש במבנה עירוני לתנועת הצופים העבריים.
ישיבה מס' 35 אישור חוזה רשות שימוש עמותת למרחב
אישור חוזה מכר/השבה בין העירייה לבין חברת ירון ישעיהו בע"מ
בקשה לתיקון טעות סופר ואישור חוזי פיתוח ורשות - עמותת יאיר נרי
ישיבה מס' 34 אישור מועצה להקצאת קרקע לעמותת בית יוסף הדר גנים
תברים
ישיבה מס' 32 בקשה לאישור תוספת שנייה לחוזה 2299
שינויים בתקציב
ישיבה מס' 31 שינויים בתקציב
הסדרת שימושים קיימים עפ"י נוהל הקצאות למטרת גני ילדים
ישיבה מס' 30 תמצית נתוני התקציב הרגיל-דוח כספי  1-9/2015
הסבר חוק העזר סלילה
הסבר חוק העזר שצפ
הסבר חוק העזר תיעול
נוסח לתיקון תוספת חוק עזר תיעול
נוסח לתיקון תוספת חוק עזר סלילה
קובץ תברים
ישיבה מס' 29

אישור הסדרת שימוש  לעמותת ביה"כ הספרדי המרכזי עמוד האש
אישור הקצאת קרקע בי"כ לצעירי הציונות הדתית
אישור הקצאה - תנועת הצופים העבריים
אישור מועצה-רשת הגנים של אגו"י - גן ברח' טרומפלדור 36
אישור הקצאה-ת"ת דרך ישירים
קובץ תברים
קובץ תברים - תוספת
אישור הקצאה לעמותת אמילי

ישיבה מס' 28 הצגת הדוח הכספי
אישור הקצאה - ת"ת דרך ישירים
רשת הגנים של אגו"י - גן ברח' טרומפלדור 36
אישור הקצאה - תנועת הצופים העבריים
אישור הקצאה קרקע בי"כ לצעירי הציונות הדתית
קובץ תב"רים
אישור הסדרת שימוש לעמותת ביה"כ הספרדי עמוד האש
ישיבה מס' 27 הקצאת קרקע ומבנים יבילים לבית יעקב
ישיבה מס' 26 העברות תקציביות
תב"רים
ישיבה מס' 25

קובץ תב"רים
אישור הקצאה - ת"ת דרך ישרים
אישור הקצאה עמותת שובו
אישור חוזה רשות שימוש-בי"כ לצעירי לוב ותוניס
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 41
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 43
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 44
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 35
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 31
טבלאות שינויים בתקנים - טבלה מס' 42
אישור הקצאה - גני מגדים מגרש 526
אישור הקצאה - בי"כ ארזי הלבנון

ישיבה מס' 23 אברכי כולל 2015
הסעדה 2015
חלוקת מזון 2015
ישיבות גבוהות 2015
חלוקת תמיכות
תב"רים 18.5.15
טבלה מס' 9
טבלה מס' 17
טבלה מס' 24
טבלה מס' 25
טבלה מס' 29
טבלה מס' 32
טבלה מס' 19
טבלה מס' 33
טבלה מס' 36
טבלה מס' 37
טבלה מס' 38

ישיבה מס' 22 חוזה שטמפפר פינת וינגייט
אישור הסדרת שימושים במבנים עירוניים לעמותת רשת גנ"י אגו"י
העברות תקציביות
ישיבה מס' 21 תב"רים לישיבת מועצה מס' 21
דו"ח סגירת תב"רים
שינויים בתקציב
אישור למכירת/השבת נכס
חוזה קהילות יעקב גוש 5481 חלקה 52
ישיבה מס' 20 טבלת תקנים 141
טבלת תקנים 143
טבלת תקנים 7
טבלת תקנים 6
טבלת תקנים 145
בקשה לאישור חוזה לחכירת שטח שצ"פ מחברת מגדלי יוסף לוי ובניו
הקצאת מבנה לתקופה של שנה אחת לתנועת בני עקיבא
תבר"ים
ישיבה מס' 19 דוח סגירת תברים לשנת 2014
טבלה מס' 1
טבלה מס' 2
טבלה מס' 125
טבלה מס' 128
טבלה מס' 129
טבלה מס' 130
טבלה מס' 131
טבלה מס' 132
טבלה מס' 133
טבלה מס' 134
טבלה מס' 135
טבלה מס' 137
טבלה מס' 138
אישור מינויים
ישיבה מס' 18 קובץ תברי"ם
טבלת תקנים 114
טבלת תקנים 116
טבלת תקנים 117
טבלת תקנים 118
ישיבה מס' 16 בקשה לאישור חוזה חכירה בפטור ממכרז
הדוח הכספי לינואר - ספטמבר 2014
ישיבה מס 16 - קובץ תברי"ם
שינוי דירוג תקן מנהל לשכה
בי"ס בנות ואולפנת למרחב
ביטול הקצאה לעמותת פלג
אישור המועצה למשרת מבקרת העירייה
שכר מבקרת העירייה
עמותת אור שבעת הימים
טבלאת תקנים מעודכנים 1
טבלאת תקנים מעודכנים 2
טבלאת תקנים מעודכנים 3
טבלאת תקנים מעודכנים 4
טבלאת תקנים מעודכנים 5
טבלאת תקנים מעודכנים 6
אישור חוזה בעניין חדר טרפו בי"ס גולדה
ישיבה מס' 15 תיקון ותוספות לדוח המקורי-מועצה מס' 15
ישיבה מס' 14 אישור חוזה רשות שימוש-עמותת נועם פ"ת
אישור חוזה רשות שימוש-עמותת אחווה ואחדות
אישור תברי"ם ושינוי תברי"ם
ישיבה מס' 13 תבר"ים
חלוקת תמיכות
נספחים
ישיבה מס' 11 בקשה לאישור חוזה רשות בשימוש במבנים עירוניים לעמותת אור לתקווה
בקשה לאישור חוזה מכר בפטור ממכרז
תב"רים
ישיבה מס' 10 צו מיסים לשהת הכספים 2015
ישיבה מס' 9 תב"רים
השבת חלק מחלקה 290 שבגוש 6319
ישיבה מס' 8 בי"כ לצעירים כפר גנים ג'
תב"רים
תקציב הסעות תלמידים
ישיבה מס' 6

גוש 6354 חלקה 230-מכירת חלקת השלמה
בקשה לאישור תוספת מס' 1 ותיקון לחוזה ישוב מחלוקות
השבת קרקע בגין שינוי יעוד שטח ציבורי ליעוד שאינו ציבורי
פניה לאישור מועצת העיר ביטול הפקעת גוש 6355
דוח כספי לתקופה 1/12/2013
תברי"ם
אישור חוזה מכר בין ע.פ"ת למפעלי מתכת אל ברזליים

ישיבה מס' 5

הקצאת קרקע לעמותה ע"ש מרגלית עזרא
אישור הקצאת מבנה לעמותת פ.ל.א
טבלת תקנים
טבלת תקנים
תברים
מיזם "נשק וסע בבטחה", עיניים בדרכים
נספחים

ישיבה מס' 4 אישור הקצאת קרקע ושימוש קיים לתנועת בני עקיבא
תברים שנסגרו ב - 2013
טבלת תקנים
שינויים למועצה
תברים ינואר 2014
דיור בר השגה בעיר פ"ת
בקשה לאישור חוזי פיתוח-תנועת בני עקיבא גוש: 6399 ח"ח: 287
נספחים
ישיבה מס' 3 דוח כספי לתקופה 1-9/2013
חלוקת תמיכות
חלוקת תמיכות בספורט
תבר"ים
הקצאת מבנה לעמותת "ביכה"נ נווה גן פ"ת
העברות והגדלות תקציב
ישיבה מס'  2

מינוי סגנים ובעלי תפקידים
טבלת תקנים
צרכי מערכת עירונית בעקבות גידול העיר

ישיבה מס'  78 העברת שטחים לעיריית גבעת שמואל
המלצת וועדת השמות
ביטול הפקעה רחוב מגשימים
חוזה עם חב' תדהר
הליכי גביה במקרים של חובות ארנונה של יחידים
מנוי פקיד גביה
ביטול הפקעה ברחוב פינסקר 79
אישור טבלת תקנים מס' 47
אישור תקן פסיכולוג
תבר"ים לישיבה מס' 78
הסמכת מפקחת
תבר"ים תוספות
ישיבה מס' 79 המלצות ועדת שמות מס' 14
הקצאת מבנה לעמותת יחדיו ורצון יהודה
קובץ תבר"ים
טבלת תקנים מס' 54
התחדשות עירונית וחיזוק מבנים
חלוקת שיפוצי קיץ חנ"מ 2013
תמיכות חינוך 2013
תבחינים לתמיכות שנת 2013
חלוקת תמיכות תרבות תורנית 2013
חלוקת תמיכות ואישור תבחינים 2014
חלוקת תמיכות בספורט לשנת 2013
חלוקת תמיכות שיפוצי קיץ 2013
חלוקת תמיכה בעמותות מחלקות מזון
קול קורא להפקה ערב יום העצמאות
"השמיעיני קולך"

להופעה הגיעו מאות נשים (ואנשים) לצפות במופע "השמיעיני קולך" עם המשוררת חלי ראובן משוררת שירי הלב ומבצעת שירי פיוט, והזמרת, היוצרת הפייטנית עדי אלבחר. המופע התקיים כחלק ראשון מסדרת האירועים שיתקיימו תחת פעילותה של רחל אלון יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי ומעמד האישה, שפתחה את האירוע בחיזוק הנשים, העצמתן ועוררה מודעות לנושא חשוב - אלימות נגד נשים .
המופע הסוחף הלהיב את הקהל, שהתרגש עד דמעות ברגעים מסוימים והצחיק ברגעים אחרים.

    

 

בקשות לתמיכה
מגזין פתח לוותיק

לאחר תקופה ארוכה של למידה, הכנה וכתיבה נחנך עיתון הגמלאים "פתח לוותיק", בעיר פתח תקוה.
את הפקת העיתון יזמו חבר המועצה אשר שוקר ראש אגף קשרי תושבים ויו"ר מינהלת הגמלאים ודליה גאון מנהלת מינהלת הגמלאים, לפני כשנה. או-אז החלו בפרסום מודעות הקוראות לגמלאים וגמלאיות בעלי כישורי כתיבה ו/או צילום לפנות אל המינהלת ולקחת חלק בהפקת עיתון המיועד לציבור הגמלאים. לאחר מיונים ארוכים, נותרו 18 חברים שעברו הכשרה במשך מספר חודשים, ולאחריה יצאו לדרך.
חברי מערכת הגמלאים עמלו במשך שבועות על הפקת הגיליון הראשון, בסיוע גדי פורת מחברת "דורות". העיתון פונה לגמלאים, תכניו נכתבים על ידי הגמלאים ולמענם, והנושאים המועלים בו הינם מעולם התוכן של הגמלאים כגון אירועים, סיפורי ותיקים, זכויות הגמלאי ועוד.
בפגישה חגיגית שנערכה היום 29.11 בין חברי המערכת לראש העיר איציק ברוורמן וראש המינהלת אשר שוקר, נחנך הגיליון הראשון. ראש העיר איציק ברוורמן "עיריית פתח תקוה משקיעה רבות בשני מגזרים מרכזיים, האחד הוא ילדים והשני הוא ציבור הגמלאים. אני מברך על הפקת העיתון אשר ישרת את קהל הגמלאים הרב החי בעיר, ואני מעריך מאד את המסירות והעקשנות של צוות מהערכת, אשר ודליה להוציא את הרעיון מהכוח אל הפועל. בזכות הקבוצה המיוחדת הזו שקמה והתגבשה, הופק העיתון שיספק לקהל הגמלאים את מירב המידע והסיפורים המעניינים אותם".
אשר שוקר "אני מרגיש שהגשמנו חלום! הדבקות במטרה של דליה ושלכם הביאה אותנו לכדי גמר, ולכדי הפקת העיתון שישרת נאמנה את ציבור הגמלאים החי בעיר. העיתון הזה הוא פרי עבודה של צוות המערכת אשר עבד לילות כימים על מנת להפיק את המיטב ולהביא את העיתון לכדי הוצאתו לפועל. אני מודה לכם על העשייה והדבקות במטרה".
"גמלאי לוותיק" הינו עיתון רבעוני, שיחולק במתנ"סים, מרכזי לקשיש, מרכזי קניות וכדומה.

אתם מוזמנים לכתוב לחברי המערכת באמצעות המייל:  mailto:dorotpt@ptikva.org.il

קריאה מהנה!

 

חוויה בלתי נשכחת בגן החיימי הולדת, ימי גיבוש, מסיבת סוף שנה, הורים וילדים ועוד...


פתח לוותיקעיתון גמלאי פתח-תקוה.  לחצו כאן לקריאה :-)
דרושים/ות מעבירי/ות כבישים
באגף גני ילדים דרושות סיעות
עבודות לילה ברח' היצירה 18עבודות לילה ברח' היצירה 18
חברה מבצעת: אגף דרכים
הנגשת מדרכה למבנה ברח' ברנשטיין 3הנגשת מדרכה למבנה ברח' ברנשטיין 3
חברה מבצעת: אגף דרכים
עבודות פיתוח ברח' אבי אורןעבודות פיתוח ברח' אבי אורן
חברה מבצעת: אגף דרכים
ידיעון הקתדרה 2016-2017נשמח לראותכם מצטרפים לתושבים שבחרו ללמוד בקתדרה ולהנות ממגוון קורסים וסדנאות
בתחומי ידע שונים, תרבות והעשרה.​
לחצו כאן לפרטים נוספים
תקציב העירייה
תקציב שנה קובץ
הצעת תקציב

2008

הצעת תקציב

2009

הצעת תקציב

2010

ספר תקציב

2011

הצעת תקציב

2012

צו המיסים

2012

הצעת תקציב

2013

תקציב

2014

הצעת תקציב

2015

הצעת תקציב

2016דוחות כספיים:
תקציב שנה קובץ
דוח לתושב

2012

דוח לתושב

2014

דוח לתושב

2015

דוח לתושב

2016

חיבור ישיר לחיים שבעיר!

השבוע השקנו אפליקציה עירונית חדשה ועדכנית.
אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה בלינק המצורף: http://bit.ly/2c1PkMe 
ולהיות בעניינים :-)

מלגות לסטודנטים מתנדבים בקהילהלמי מיועדת התוכנית?
התכנית מיועדת לסטודנטים תושבי פתח תקוה הלומדים לתואר, באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות, במכללות ובסמינרים להכשרת מורים    (באישור משרד החינוך) ובבתי ספר להנדסאים 

מהי מחוייבות הסטודנט?
הסטודנט מחוייב לחונכות בקהילה 3 שעות שבועיות (שעה וחצי כל מפגש) לילדים בגילאי יסודי. סה"כ שעות: כ- 100 שעות בשנה. השיבוץ יעשה ע"י אגף לשרותי חינוך ורווחה חינוכית.

מהי תקופת החונכות?
מאוקטובר (לאחר החגים) עד סוף יוני - שנת לימודים, בתי ספר יסודי

מתי נרשמים?
ב-10 לאוגוסט עד סוף אוקטובר,מס’ המלגות מוגבל לכן תנתן עדיפות לנרשמים הראשונים.
מה סכום המלגה? 4,500 ש”ח.

איך נרשמים?
יש למלא את טופס הבקשה למלגה ולשלוח  (עם המסמכים הדרושים) לתמר שבתאי:           
מייל: tamis@ptikva.org.il       
פקס: 03-9052590    
טלפון: 03-9052333         

לאחר ההרשמה  הסטודנט יוזמן לראיון אישי לאחר החגים עם מנהלת אגף לשרותי חינוך.
התאום יעשה ע”י מזכירת האגף.

טופס בקשה למילגה
לימודים אקדמיים קרוב לבית

נפתחה ההרשמה ללימודי תואר ראשון ושני של האוניברסיטה הפתוחה במכללת העיר פתח תקוה
לסמסטר קיץ 2016 ג ולסמסטר סתיו 2017 א' (שנת הלימודים האקדמית הבאה).
 
מועדי סמסטר קיץ: 16.9.16 - 17.7.16
ההרשמה הסדירה מסתיימת ב- 24.5.16
 
מועדי סמסטר סתיו: 10.2.17 - 30.10.16
ההרשמה הסדירה מסתיימת ב - 2.8.16
 
מפגשי מידע למתעניינים חדשים מתקיימים במכללה בקביעות
בימי שני בשעה 17:30
 
ניתן לתאם  השתתפות במפגש המידע הקרוב
במזכירות המכללה:  9271684 - 03
או באמצעות המייל: ptcollege@college.openu.ac.il


 
 

חדש! ארנונה בקליק!החל מהיום ניתן לקבל את תלוש הארנונה ישירות לדואר האלקטרוני האישי.
הירשמו לשירות "ארנונה בקליק", קבלו את שובר הארנונה ובמידה ותרצו - תוכלו גם לשלם בקליק.
פשוט קל וידידותי לסביבה!

נציב פניות הציבור, דוחות לפי שנים

שנה

קישור

2015


לחץ כאן

 

2014

לחץ כאן 

2013

לחץ כאן

תרשימים

2012

לחץ כאן

 

2011

לחץ כאן

 

2010

לחץ כאן

 

2009

לחץ כאן

 

תכנית מתאר פ"ת - פת 2030

עיריית פתח תקווה שוקדת בימים אלו על פיתוח תוכנית מתאר חדשה לעיר אשר תקבע את מדיניות הפיתוח
בתחום הפיסי, הכלכלי, החברתי, הסביבתי והדמוגרפי.

בדף זה תוכלו למצוא את כל החומרים הרלוונטיים שעובדו עד כה.

מזמינים אתכם לבוא ולקחת חלק בהליך הכנת תוכנית חשובה זו.

בכל שאלה או רצון לקבל עדכונים על המפגשים הבאים ניתן לפנות אל יאיר מודריק מהאגף לתכנון אסטרטגי
בכתובת: yairm@ptikva.org.il    טלפון: 03-9113504


 

שם המוצג תאריך
שיתוף ציבור - דוח מצב קיים + חזון

21/10/2015

לחץ כאן

עדכון פרטי ספק

שלום,

במסגרת שיפור השירות וטיוב הנתונים במערכות המחשוב שלנו,

ולצורך קיצור זמני ההתקשרות מולכם באמצעות שליחת SMS-ים ומיילים,

נבקשכם לעדכן את הנתונים שלכם בקישור הבא  :  http://goo.gl/forms/delXbhARHN

 

אוגדן דוחות רבעוניים 2015, רבעון 1לחץ כאן
אוגדן דו"חות נתונים דמוגרפיים וסטטיסטים, רבעון 2, 2014אוגדן דו"חות נתונים דמוגרפיים וסטטיסטים, רבעון 2, 2014
פתח תקוה מצטרפת למהפכת מחזור האריזות


לחץ כאן לסרטון

בבוקרו של ה - 1/12/2013 החל שלב א' בחלוקת הפחים הכתומים ברחבי העיר. בשלב זה יחולקו הפחים
בכ-10,000  בתי אב.
הפח הכתום מצטרף לפח הכחול (המיועד לנייר וקרטון) והפח הירוק (המיועד לפסולת מעורבת), והפח הסגול
(המיועד לאריזות זכוכית) והוא מיועד למחזור אריזות.
כמהלך משלים, יקבלו תושבי  פתח תקווה שקיות מחזור מיוחדות, רב פעמיות,  בצבע כתום, לצורך איסוף ביתי
של אריזות ריקות למחזור (קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, אריזות מוצרי חלב, אריזות מזון, שקיות פלסטיק,
אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון ועוד). עד לסוף השבוע הבא צפויות להיות מחולקות כ- 10,000  שקיות אשר יחולקו
לפתחי בתי התושבים בצירוף עלון הסברה.
חלוקת השקיות מהווה מהלך משלים למהפכת מחזור האריזות שהחלה בעיר, בהסכם שנחתם בין העירייה לתאגיד
המחזור ת.מ.י.ר, במסגרתו פוזרו ברחבי העיר פחים כתומים לצורך איסוף פסולת אריזות. 
בהמשך יתקיימו פעילויות חינוך והסברה בגני הילדים ובבתי הספר.

 

 

כ-110 אלף ק"ג פסולת אריזות נאספו בפחים הכתומים ברחבי פתח תקוה

תושבי העיר ממשיכים לקחת חלק מרכזי במהפכה הסביבתית עם איסופן של אריזות רבות שהועברו עד עתה להטמנה דוגמת קרטוני משקה וחלב ומוצרי טיפוח.
על פי נתונים שמציג לראשונה תאגיד המחזור תמיר, תושבי פתח תקוה מיחזרו במהלך השנה האחרונה כ-110 אלף ק"ג פסולת אריזות, שהם כ-110 טון של אשפה.
בשנה האחרונה הוצבו ברחבי העיר אלפי פחים כתומים לאיסוף פסולת אריזות במסגרת יישום חוק האריזות, שמשרתים 12 אלף בתי אב. בין האריזות שהועברו למחזור אפשר למצוא שקיות פלסטיק, קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, מוצרי טיפוח ועוד שמחזורם יתרום תרומה משמעותית לאיכות הסביבה ולחיסכון בעלות ההטמנה מצד העירייה.
ראש העירייה איציק ברוורמן, אמר כי מדיניות השמירה על הטבע ועל הסביבה, הינה מהותית לקיומנו ולאיכות חיינו. "נמשיך לפעול לטובת סביבה נקייה יותר ובריאה יותר, ואני שמח כי תושבי העיר נרתמו למשימה של הפרדת אריזות וזריקת אשפה למיכל האשפה המתאים".
בתמיר מדגישים כי הנתונים מצביעים על שיתוף פעולה חיובי בין העירייה לתושבים, שמפרידים את הפסולת הביתית לזרמים שונים ומשליכים אותה לפחים הכתומים הממוקמים בכל בניין. עם זאת, הם מדגישים כי כמות האריזות גדולה הרבה יותר ושיש להמשיך לפעול בכיוון זה.
עיריית פתח תקוה, יחד עם תאגיד תמיר, משקיעים משאבים רבים בחינוך ובהסברה לתושבים על חשיבות הפרדת הפסולת לפחים השונים. מדובר בקמפיין עירוני נרחב, פעילות בבתי הספר ובגני הילדים, חלוקת חומרי הסברה ושקיות רב פעמיות לשימוש התושבים.
תאגיד תמיר הוקם על ידי היצרנים והיבואנים והוא פועל מול הרשויות המקומיות במסגרת היעדים הקבועים בחוק, שמטרתו איסוף אריזות, העברתן למחזור ומניעת הטמנתן באתרי הפסולת השונים כך שעד 2020 לא תוטמן עוד פסולת אריזות בישראל.
קובי דר, מנכ"ל תמיר, בירך את תושבי פתח תקוה על הנתונים אך הדגיש כי "הדרך עוד ארוכה והפוטנציאל בהפרדת האריזות הוא עצום". "יישום חוק האריזות ברשויות המקומיות מאפשר לתושבים להצטרף למהפכה הסביבתית העולמית ולהשפיע על עתידנו ועתיד ילדינו. ביחד נמחזר לעתיד טוב יותר", הבהיר דר.

 

אוגדן דו"חות נתונים דמוגרפיים וסטטיסטים, רבעון 1, 2014אוגדן דו"חות נתונים דמוגרפיים וסטטיסטים, רבעון 1, 2014
יש חיים בפתח-תקווהשוק שוקק, פאב אירי, אוכל טריפוליטאי, פינות על הירקון והרבה היסטוריה ציונית: יש מספיק סיבות טובות
לנסוע ליום טיול באם המושבות...
ישיבות מועצה קבצי אודיו
מספר הישיבה תאריך קובץ

ישיבה מס' 70

15/1/2013

לחץ כאן

 

ישיבה מס'  72

13/2/2013

לחץ כאן

 

ישיבה מס' 73

17/2/2013

לחץ כאן

 

ישיבה מס' 75

21/4/2013

לחץ כאן

 

ישיבה מס' 77

30/6/2013

לחץ כאן

ישיבה מס'  78

31/7/2013

לחץ כאן

 

ישיבה מס' 80

21/8/2013

לחץ כאן

בפ"ת מפרידים גם בכתום

העיר פ"ת מצטרפת למהפכת מיחזור האריזות, במהלך השנה יחולקו בהדרגה מיכלים כתומים לאיסוף אריזות והעיר תעבור כולה להפרדת פסולת.

החלוקה תתבצע בשלבים החל מבנייני מגורים בעלי ביתני אשפה, כשבשלב הבא יוצבו במתחמי בתים פרטיים במקומות מרכזיים, מענה זה יינתן אף לבנייני מגורים בעלי "שוט" אשפה ובניינים חסרי ביתני אשפה.

כיצד תושבי העיר מפרידים?
ביתני אשפה:
מיכל כתום לאריזות, מיכל ירוק לפסולת אורגנית ופסולת שאינה מתכלה, ומיכל כחול לאיסוף נייר לסוגיו.

במקומות ציבוריים:
מוצבים לנוחיותכם קרטוניות (לאיסוף קרטון) , זכוכיה (לאיסוף זכוכית) , איסופיות(לאיסוף נייר),
טכסטליות(לאיסוף מוצרי טכסטיל), מיחזוריות (לאיסוף בקבוקי פלסטיק).

החל מתאריך 1/12/13 תתבצע חלוקה המיכלים הכתומים בשלבים, כמו כן יעברו נציגי העירייה ויחלקו תשורה להפרדת פסולת אריזות.
אנו בטוחים בשיתוף הפעולה של תושבי העיר ומברכים על כך.
עם הוספת המיכל הכתום ומתקן הזכוכית נעלה את אחוזי ההפרדה כפי שכבר כיום מבוצע במחזוריות, נייר וקרטון ובכך נהפוך את כלל הפסולת המיוצרת בעיר לפסולת המיועדת למיחזור לרווחת תושבי העיר.

קבלת מענה לפניות תתבצע באמצעות מייל: katom.pt@gmail.com 
טלפון: 03-9113678  ו/או לשוש דולב מייל:  
shoshd@ptikva.org.il 


 

שאלות ותשובות - הפרדת פסולת בפ"ת

1. איזו הפרדת פסולת קיימת בעיר?
    בפתח- תקוה ישנם 3 סוגי מיכלים בביתני האשפה כתום – לאריזות, כחול – לנייר ומוצריו, ירוק – לפסולת מעורבת. במקומות
    ציבוריים ברחבי העיר מוצבים מתקנים לאיסוף קרטון – (קרטוניות), מתקנים לאיסוף טכסטיל (טכסטליות), מתקנים לאיסוף
    נייר (איסופיות), מתקנים לאיסוף זכוכית (זכוכיה) ומתקנים לאיסוף בקבוקים (מיחזוריות).

2. מה משליכים בכל מיכל?
מיכל כתום- אריזות מכל הסוגים כשהן ריקות משאריות מזון, הכולל פלסטיק (לדוגמא: אריזות מעדנים , גבינות), שקיות ניילון, 
    קופסאות שימורים, קרטוני מיץ וחלב, אריזות קלקר, אריזות היגיינה (לדוגמא:משחת שיניים, סבון נוזלי), שקיות חלב, שקיות
    מזון (לדוגמא: אורז,עדשים, שעועית) , שקיות חטיפים, שקיות אריזה מפלסטיק ואריזות מתכת
    (לדוגמא: דאודורנטים, מוצרי טיפוח).
    מיכל כחול- נייר, מוצרי נייר, אריזות נייר, נייר לבן, עיתונים, מחברות, ספרים, קרטונים דקים כגון תבניות ביצים, אריזות דגני
    בוקר חתוכים.
   מיכל ירוק- פסולת אורגנית (שאריות מזון: בשר/דגים וכו'), גללי חיות, חיתולים, מגבונים לחים, צעצועים שבורים, פסולת שאינה
   אריזות, כלים חד פעמיים, וכל מה שאינו מתאים לשני המיכלים האחרים.
   קרטוניות - מתקני איסוף קרטון – רק אריזות קרטון יוכנסו לתוך המתקן כשהן משוטחות בלבד.
   טכסטליות- מתקנים לאיסוף מוצרי טכסטיל- ניתן להשליך את כל פריטי הלבוש ללא שקיות, שמיכות, מצעים.
   זכוכיה- מתקנים לאיסוף זכוכית- בקבוקים לסוגיהם (לדוגמא: שמן, ריבות, דבש, נס קפה, מיונז), מוצרי פרפומריה
   (לדוגמא: בשמים, קרמים, לקים), אין להשליך בקבוקי פיקדון במתקן זה.

3. מה צריכים לעשות?
 להפריד לפי החלוקה המפורטת מעלה
 אין לערבב בין סוגי פסולת
 התושבים והרשות מחויבים ליישם את חוק האריזות הלכה למעשה
 להצלחת ההליך הציבה הרשות מתקנים לשירותכם בקרבת מקום מגוריכם.

4. האם התושבים אמורים לנקות את האריזות?
     יש צורך להסיר שאריות. בכל מקרה אין להשליך למיכל הכתום אריזות עם שאריות אוכל

5. מהם ימי הפינוי של המיכל הכתום לאריזות?
    האם ישתנו ימי הפינוי של האשפה הרגילה?
    באזורים בהם ימי הפינוי הינם א',ג',ה', - ימי פינוי האשפה ביתית (פחים ירוקים) יהיו בימים א', וה', ויום שלישי נועד לפינוי
    מיכל כתום לאריזות באזורים בהם ימי הפינוי ב', ד', ו' ימי פינוי אשפה ביתית (פחים ירוקים) יהיו ב', ו' ויום רביעי נועד לפינוי
    מיכל כתום לאריזות.
 
6. בקבוקי ליטר וחצי , שני ליטרים ומעבר לכך עם פקקים להיכן משליכים אותם?
    המחזוריות (מתקנים לאיסוף בקבוקים) ברחבי העיר נועדו לקליטת מיכלי בקבוקים עם פקקים ויש להמשיך להשליכם
    למחזוריות. 
    אין להשליך למתקנים כל כלי מפלסטיק שאינו בקבוקים. 
    כמו כן אין להשליך ניילונים למתקנים אלו.

7. האם מחייבים בתשלום את התושבים בגין המיכל הכתום?
    הרשות מספקת לתושבים מיכלים כתומים ללא עלות בחלוקה הראשונית.

8. נשבר לי המיכל הכתום מי מחליף את הפגום והאם אחויב ?
באם ניתן לתקן את המיכל, הוא יתוקן ע"י הרשות
באם המיכל פגום תאלצו לרכוש מיכל חדש אחר, בדומה להליך המתבצע במיכלים הירוקים לאיסוף אשפה ולהודיע
    למוקד 106 בגין הנזק.

9. הכנסתם מיכל כתום נוסף לביתן האשפה ואין מקום בביתן האשפה האם ניתן להוציא מיכל?
    בשלב ראשון הרשות מספקת מיכל כתום לביתני האשפה. לאחר הסתגלות התושבים לשינוי יוצא מיכל ירוק כנגד הכנסת
    מיכל כתום.
    יהיו בניינים שבהם יוצבו שניים ויותר מיכלים ולפיכך לאחר בחינת השטח הסקת מסקנות והסתגלות התושבים יוצאו מיכלים
    ירוקים כנגד מספר המיכלים הכתומים.
 
10. ראיתי ברשויות אחרות כי יש מניפה במכסה של הכתום למה אצלנו אין?
      נציגי אגף התברואה בחנו את הנושא. לאור המלצות שהתקבלו ובהתאם לצרכי התושבים, הוחלט להקל על גישה להשלכת
      פסולת ולספק מיכלים ללא מניפה

11. מדוע המכסה של המיכל הכתום נעול?
      המכסה נעול כדי למנוע השלכת פסולת ביתית לתוך המיכל, עם זאת הפתח הינו רחב ומיועד להשלכת פסולת אריזות
      בלבד, ללא פסולת אחרת.   

12. מדוע ברשויות אחרות מתבצעת הפרדה במיכל חום וירוק ואצלנו זה כתום?
       לאחר בחינת האפשרויות העומדות בפני הרשות ולאור חקיקת חוק האריזות, הוחלט על פעילות במסלול הפרדת אריזות,
       בניגוד לרשויות אחרות שמצאו לנכון לשים דגש על הפרדה לשני זרמים - יבש ורטוב.

13. בניין השכנים שלי קיבלו מיכל כתום ואני שמתגורר בבית פרטי לא קיבלתי מיכל כתום מדוע?
      רחובות העיר בנויים ממגוון רחב של בתי מגורים. בשלב ראשון מסופקים מיכלים כתומים לבנייני מגורים שניתן להציב בהם
      מיכלים ובשלב התחלתי זה יוצבו כ- 1,200 מיכלים לפי אזורי פינוי אשפה בעיר, לאחר הפקת לקחים של שלב ראשון נמשיך 
      לבצע חלוקה, ע"פ מפתח חלוקה של תאגיד ת.מ.י.ר . במתחמי בתים פרטיים ובניינים בעלי שוט אשפה יוצבו מתחמים
      ציבוריים להפרדת פסולת. 

14. למה צריך להפריד פסולת?
      חוק האריזות שנחקק בשנת 2011 מחייב את התושבים ואת הרשות להפריד פסולת. ע"י הפרדת פסולת למחזור נמנע
      מהטמנת פסולת וזיהום. ככל שנפריד יותר פסולת רחובות העיר יהיו נקיים יותר, נעלה את רמת איכות חיינו.

15. למי פונים בשאלות?
      בטלפון: 03-9113678
      באמצעות מייל:   katom.rt@gmail.com  לאגף התברואה.
      כמו כן המידע המפורט נמצא באתר העירוני - הפרדה ומיחזור- אגף התברואה.

הפח הכתום מגיע לפתח-תקוהפתח תקוה מתקדמת לשלב הבא בהפיכתה לעיר ירוקה ובת קיימא, ומתחילה למחזר פסולת אריזות. זאת לאחר מחזור מעולה של נייר, קרטון ובקבוקים. שכונתכם תיקח חלק פעיל  כבר בשבועות הקרובים .
אז מהו "חוק האריזות" ואיך הוא ישפיע עלינו? כמעט כל מוצר מגיע באריזה חד פעמי המושלכת באופן מיידי. לאריזות יש השפעה סביבתית נרחבת. לאורך שלושת שלבי חייהן:
שלב הייצור – שימוש בחומרי גלם חדשים גורם  לפליטת גזי חממה, שפכים ומזהמי קרקע.
שלב השינוע- שינוע האריזות ממקום יצורן אל הצרכן יוצר עומס תחבורתי, שריפה של דלקים, יצירת זיהום אויר ורעש ופליטת גזי חממה.
שלב הסילוק- עם סיום השימוש, מושלכת האריזה לאשפה. הפיתרון הנפוץ כיום לסילוק פסולת הוא הטמנה, הגורמת לתפיסת קרקעות, צמצום שטחים פתוחים, ובמקרה של ליקוי בתחזוקת המטמנה – לחלחול תשטיפים וזיהום קרקעות ומי תהום.
מטרת חוק האריזות היא ליישם את מתודולוגיית שלושת ה – R לטיפול המשולב בפסולת: reduce, reuse, recycle. בבסיסו של החוק עומד עקרון "המזהם משלם": מי שמייצר פסולת אריזות יהיה אחראי על ההשבה שלה בדרכי מחזור, שימוש חוזר או הפקת אנרגיה. החוק מהווה תמריץ עבורם לצמצם את נפח האריזה ולהשתמש באריזות קלות יותר למחזור.
על מנת לבצע את חובותיהם, על היצרנים להתקשר עם "גוף מוכר", אשר הוסמך והוכרז ע"י המשרד להגנת הסביבה, ומטרתו טיפול בחובות היצרנים הנוגעות לחוק האריזות. כיום, תאגיד ת.מ.י.ר - תאגיד מחזור יצרנים בישראל בע"מ הוא הגוף המוכר היחיד העוסק בטיפול בפסולת האריזות בישראל.  התאגיד , הוקם וממומן ע"י היצרנים ומקדם את מטרותיהם, ומתפקד כמלכ"ר לתועלת הציבור.
אז איפה אנחנו התושבים נכנסים לתמונה?
אמנם אחריות המחזור מוטלת על היצרנים, אך אנו התושבים הם אלה שצורכים את המוצרים ומשליכים את האריזות לפח. כלומר, גם לנו כצרכנים יש אחריות לפסולת אותה אנו מייצרים. ביכולתנו לגרום לכך שתהליך המחזור יושלם ע"י מספר פעולות פשוטות מאוד.
עם הצבת הפח הכתום נוכל למחזר את פסולת האריזות שלא ניתן היה למחזרה קודם לכן.
מה נזרק לפח הכתום? כל דבר המוגדר כ"אריזה": כל דבר שעטף מוצר אותו רכשנו. בקבוקי השמפו, מיכלי הקוטג', אריזות חומרי הניקוי וקופסאות שימורים יושלכו כולם לפח הכתום.
לא יושלכו לפח הכתום מאכלים למיניהם, חיתולים ומוצרי היגיינה ודברים נוספים שלא נועדו לאריזה. בנוסף, את הבקבוקים נמשיך לזרוק למחזורית ואת הנייר וקרטונים דקים נמשיך לזרוק לפח הכחול.
כל אריזה תשפיע, ביחד ניצור שינוי גדול באיכות חיינו ובאיכות הסביבה בה אנו חיים.
תודה על שיתוף הפעולה להפרדה אפקטיבית ויעילה


דוח תושבים חדשים בעיר, רבעון 2, 2013דוח תושבים חדשים בעיר, רבעון 2,  2013
זיהום קרקעאגף איכות סביבה בעיריית פתח תקווה פועל שנים רבות בנושא זיהום קרקע
באזורי התעשיה –איתור וטיפול ,על מנת למנוע המשך זיהום מי תהום
מקרקעות תעשייתיות שזוהמו ב 80 שנה האחרונות ברחבי העיר.
כל בעל שטח המבקש בקשה למינהל הנדסה נדרש להגיש סקר קרקע אשר
מצביע האם הקרקע מזוהמת.
במידה ומתגלה זיהום נדרש בעל הקרקע לפנותו על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה.
במפה המצורפת צוינו כל המגרשים שטופלו בשנים האחרונות באופן הזה באזור התעשייה סגולה.
פתח-תקוה אם המושבות

פתח תקוה, אם המושבות, היא בעלת מורשת מפוארת.
יש בה כ - 70 אתרים בעלי חשיבות היסטורית, בעיקר במרכז העיר.
ועדת השימור העירונית נאבקת רבות לשחזר ולשמר מבנים אלה.
עד עתה עברו שימור: בית הדפוס ובית סוותיצקי
בית ספר פיקא ובית הכנסת הגדול הם כעת בתהליך שימור מוקפד.
אלה מבנים הנמצאים בבעלות העירייה.
שאר המבנים לשימור נמצאים בבעלות פרטית, דבר המקשה על שימורם
לפניכם כמה דוגמאות מן האתרים ההיסטוריים בפתח תקווה, חלקם במצב טוב כמו בית סטלובסקי,
חלקם עברו שימור כמו בית הדפוס  ואחרים הרוסים כמו בית דניאל ליפשיץ.
אנו שואפים לשמר את מירב האתרים כשהמטרה לחדש את מרכז העיר באמצעות המבנים ההיסטוריים
המספרים את סיפורה של המושבה.


 

התפלגות גילאים לפי שכונות, רבעון 2, 2012התפלגות גילאים לפי שכונות, רבעון 2, 2012
דו"ח עולים, רבעון 2, 2012דו"ח עולים, רבעון 2, 2012
דו"ח תושבים חדשים בעיר, רבעון 2, 2012דו"ח תושבים חדשים בעיר, רבעון 2, 2012
טיפים בבחירת בתי אבותמאת:  מיכל אברהם, עו"ס / משפחה מטפלת נערך לאחרונה ב:12.08.2010

ההחלטה להעביר את הטיפול בהורה המזדקן לידיו של בית אבות היא  קשה לכם ולהורים. למעבר יש השלכות כלכליות ונפשיות . לעיתים קרובות תצטרכו לקבל החלטה  במהירות לקראת שחרור מאשפוז, או בעת החרפה פתאומית במצב ההורה, עזיבה לא צפויה של עובד זר או כל שינוי שגורם לכם להרגיש שאינכם יכולים עוד לנהל את הטיפול בהורה באופן יומיומי בביתו.

שתפו את ההורה בהחלטה על המעבר לבית אבות
חשוב מאוד לשמוע מה רצונו של ההורה. האם הוא מעוניין או מסכים לעבור לבית אבות באופן זמני או קבוע.במידה וההורה צלול וניתן לנהל איתו שיחה או לשמוע ממנו על רצונותיו וצרכיו, צריך לתת לו את ההזדמנות לקחת חלק בהחלטה. ספרו על האפשרויות הקיימות באזור המיועד, הראו תמונות של בתי האבות ,ואם זה אפשרי ,צרפו את ההורה לביקור במקום.

גם אם ההורה אינו צלול חשוב לשתף אותו בכוונה להעבירו לבית אבות.

דברו עם איש מקצוע על ההחלטה להעביר את ההורה לבית אבות
חשוב להתייעץ עם רופא,אחות או עובדת סוציאלית,המכירים את מצבו הרפואי/תפקודי של ההורה ויכולים לתת לכם כיוון לגבי הצרכים הספציפיים שלו.

איסוף מידע באופן כללי  על בתי אבות באזור המיועד
רצוי להתכונן מבעוד מועד אפילו אם הצורך למעבר לבית אבות אינו מיידי ,כדאי להתעניין אצל חברים או אנשי מקצוע ולאסוף מידע .מצאו בתי אבות הקיימים באזור שנראה לכם מתאים ,התעניינו אצל מכרים שנעזרים בשירות לגבי המלצות, עלויות,סוג בתי אבות  ושביעות רצון שלהם ושל ההורים. המידע חשוב במידה ותצטרכו לערוך שינוי מהיר.

לקבלת רשימת בתי אבות לפי אזור מגורים לחץ כאן.

הגשת הבקשה להשתתפות בעלות בית האבות ממשרד הבריאות
באם ההורה הינו במצב סיעודי או תשוש נפש יש לשקול את האפשרות להגיש בקשה לסיוע ממשרד הבריאות להשתתפות במימון בית האבות. בעקבות הבקשה, משרד הבריאות יעריך את מצבו התפקודי של המטופל ואת המצב הכלכלי של המשפחה ועל פיו יקבע את גובה ההשתתפות במימון הסידור בבית האבות.

עריכת "סקר שוק בין בתי האבות
לפני הכניסה לבית האבות ערכו "סקר שוק". יש לבדוק את הנקודות הבאות לצורך השוואה בין המקומות:

1.   אם קיבלת "קוד" ,ברר אלו מבתי האבות הקרובים לאזור מגוריך מקבלים דיירים עם "קוד".

2.   וודאו כי לבית האבות רישיון של משרד הבריאות והוא נמצא בפיקוח מסודר,

3.   תנאי תשלום לבית האבות (האם יש דמי כניסה ,או רק תשלום חודשי)

4.   מדיניות בית האבות לגבי רכישת תרופות ומוצרי ספיגה .

5.   איכות הטיפול, מספר המטפלים במחלקה ביחס למספר הדיירים במשמרות השונות.

6.   שעות עבודה של רופאים בבית האבות.

7.   תרבות פנאי ותעסוקה בבית האבות.

ניתן להיעזר בחברת השמה לבתי אבות בהכוונה ויעוץ
ישנן מספר חברות השמה שיעזרו לכם למצוא את בית האבות המתאים להורה המטופל במהירות וביעילות. חברת ההשמה מכירה היטב את מבחר בתי האבות הקיימים באזור,מפעילה אנשי מקצוע שיערכו תאום ציפיות  אתכם לגבי סוג המקום ,הטיפול, המיקום, רמת המלונאות והמחיר.

בקרו בבית האבות יותר מפעם אחת
בעת הביקור בבית האבות בקשו לדבר עם הנהלת המקום, עם הרופא ועם אחות אחראית, הכינו רשימת שאלות  על שעות ואופי העבודה של הצוות הבכיר, הרופא,העו"ס. בקשו מידע על מספר המטפלים ביחס למטופלים במחלקות במשמרות השונות. בקשו מידע על סוג ההכשרה שהמטפלים השונים עברו.שאלו לגבי טיפולים פארא-רפואיים לדיירים-כמו פיזיותרפיה , ריפוי בעיסוק. בקשו מידע מפורט על התפריט ועל טיב המטבח, האם ניתן להתאים אוכל מיוחד עבור המטופל במקרים מיוחדים-מחלות וכו'.

בקשו לערוך סיור במחלקות השונות של בית האבות ,בעת הסיור שימו לב לרמת הניקיון, לצפיפות בחדרים, לסוג המיטות והמעקה למיטה,לניקיון השירותים והמקלחות, ללחצני המצוקה ומיקומם ( אם מדובר במחלקה לתשושי נפש שימו לב לאופן הכניסה והיציאה מהמחלקה-האם הכניסה נעולה ומופעלת על ידי אדם או קוד או שכל אחד יכול להיכנס ולצאת). שימו לב לחדר האוכל,האם הוא נעים ומרווח.

ערכו ביקורים נוספים באופן עצמאי ללא תאום ובשעות שונות בבית האבות. זמני הארוחות, בעיקר ארוחת הערב הם זמן מצוין לביקור בבית האבות, אז תוכלו להתרשם מאיכות האוכל, יחס המטפלים בעת ההאכלה ,וכן תוכלו לפגוש בני משפחה מבקרים ולבקש המלצות. מאוד מומלץ לקבל חוות דעת ממשפחות של דיירים בבתי אבות.

קראו את האותיות הקטנות
בעת קבלת ההחלטה ודאו שהינכם מבינים היטב את כל תנאי הקבלה,תנאי התשלום ומה התשלום כולל. חוזה הכניסה לבית האבות יגדיר את התנאים והיחסים בין הדייר לבית האבות.

חשוב לדאוג למצות את זכויות הביטוח הסיעודי מול קופות החולים או ביטוח פרטי לגבי עזרה במימון בית אבות
הכינו את המעבר לבית האבות בקפידה
המעבר לבית אבות הינו צעד קשה למטופל ולבני המשפחה. דאגו להכנת הקשיש למעבר, לליווי צמוד עבורו בימיו הראשונים בבית האבות. נסו לערוך "תורנות" בין בני המשפחה לביקורים תכופים בשבועות הראשונים.

להלן דף שאלון לבחירת סידור מוסדי בו תוכלו להעזר להשוואה בין מוסדות

 

מי זכאי ללחצן מצוקה

החשש מנפילה או ממצוקה כתוצאה מבעיות בריאות, קיים יותר אצל אנשים בגיל הזיקנה. חשש זה מוביל בגיל המבוגר להתקנה של משדר מצוקה בבית. משדר המצוקה הוא מתג או לחצן אשר באמצעותו מתאפשרת התחברות למוקד, מגן דוד אדום, משטרה או מוקד פרטי. גורמים אלו מבטיחים הגשת עזרה במקרה של מצוקה במשך כל השנה, 24 שעות ביממה.

השירות של לחצן מצוקה מוצע כחלק מסל השירותים הניתן לזקנים הזכאים לגמלת סיעוד מביטוח לאומי. אך הוא ניתן בהמרת כרבע שעה ממכסת השעות שהם מקבלים כגמלת ביטוח סיעוד.

הזמנה של משדר מצוקה מתבצעת באמצעות העובדת הסוציאלית, במחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית.

יוצרים קשר מכל מקום

לחצן מצוקה הוא מכשיר קשר אלחוטי דו כיווני המקשר בין המנוי למוקד במקרה של מצוקה רפואית או בטיחותית. קיימים מספר סוגים של לחצני מצוקה: עם דיבור חופשי דו-כיווני, מקושר למוקד מד"א ואחרים.
לחצני המצוקה המסופקים לזכאים על פי גמלת הסיעוד מותקנים באמצעות חברות הסיעוד המספקות את שירותי הסיעוד למטופל. לחצני המצוקה המותקנים בביתו של הזקן מאפשרים שירות של הזעקת עזרה במקרה של מצוקה, ללא צורך של חיוג או הגעה למכשיר הטלפון. משדר המצוקה מופעל כאשר האדם לוחץ על הלחצן המותקן בביתו. פעולה זו גורמת להפעלה של אינטרקום המותקן בבית ויכול לקלוט את ההורה בכל מקום ברחבי הדירה ללא צורך במכשיר טלפון.
ישנם מספר סוגים של לחצני מצוקה. ישנם לחצני מצוקה קבועים המותקנים בבית במקום קבוע ולחצני מצוקה הנישאים על היד. היתרון של לחצני המצוקה הנישאים הם באפשרות להשתמש בהם בכל מקום בבית בו נמצא האדם גם בזמן המקלחת, במקרה של מצוקה כתוצאה מהחלקה. החברות הפרטיות מציעות ללקוחותיהם לחצני מצוקה או פעמוני מצוקה משוכללים יותר.

מי זכאי לאיזה לחצן ומתי?

אדם  שהוגדר על ידי הביטוח הלאומי כזכאי לגמלת סיעוד, יכול לקבל במסגרת השירותים הניתנים  משדר מצוקה. כאמור,הבקשה למשדר מצוקה נעשית באמצעות פנייה לעובדת הסוציאלית במחלקה לשירותים חברתיים, ברשות המקומית.
לחצן המצוקה מאפשר הזעקה של עזרה, אך הוא אינו כולל כיסוי של תשלום עבור העזרה, הרופא או האמבולנס שהוזמנו.
ציבור נוסף הזכאי להשתתפות במימון משדר המצוקה הם הורים שכולים ואלמנים או אלמנות הסובלים ממחלות כרוניות (על פי אישור רפואי). כמו כן, זוג הורים מגיל 70 ומעלה ואנשים בודדים מגיל65  ומעלה, זכאים למימון השתתפות בהתקנת לחצני מצוקה ולאחזקתם.ניצולי שואה הזכאים ל150% גמלת ביטוח סיעוד,זכאים גם ללחצן מצוקה מהקרן לרווחת ניצולי שואה.
בנוסף, ישנה אפשרות לקבל לחצן מצוקה  במסגרת שירותי קהילה תומכת  ,באמצעות יד שרה שמפעילה מוקד מצוקה המיועד לחולים, קשישים  או אנשים בודדים. יד שרה המפעילה מוקד מצוקה עצמאי אינה גובה מהמינויים למוקד תשלום עבור שרות חודשי. אך השרות כרוך בדמי התקנה ,ועלות גיבוי סוללה חד פעמיים ,ודמי פיקדון.
בנוסף ניתן לרכוש מנוי ללחצני מצוקה מחברות פרטיות כמו שח"ל ונטלי.

למידע נוסף על זכאים לקבלת לחצן מצוקה על פי חוק הקישו כאן

תמצית הדוחות הכספיים לשנת 2010
לחץ כאן לתמצית הדוחות הכספיים לשנת 2010
כתבות
תעשיה ןמחזור

חיסכון במשאבים – מידע כללי
צמצום פסולת יכול להביא בצורה הפשוטה ביותר גם לחיסכון כספי. צמצום השימוש בניירות, בכלים חד-פעמיים וכדומה יביא באופן מיידי לירידה בהוצאות המוסד החינוכי על ציוד משרדי.

המסר הוא מסר חשוב שיכול לעבור לתלמיד בדרך פשוטה ולשמש אותו בעתיד  

דוגמאות לחיסכון: 
מבחנים, דפי עבודה וכדומה יצולמו תמיד משני צדי הדף. 
התלמידים יגישו עבודות ללא עטיפת ניילון, ואם יש צורך בעטיפה כזו ייעשה בה שימוש חוזר.
יש להגביר ולהטמיע את השימוש ברשת הדואר האלקטרוני.
מומלץ להכין רשימות תפוצה ובכך לחסוך גם זמן ומאמץ.  
יש להפחית את השימוש במעטפות ככל האפשר ולעשות שימוש חוזר במעטפות לדואר פנימי.
מומלץ להצטייד במכונות צילום דו-צדדיות כדי לצלם מסמכים על שני הצדדים. 
מומלץ להצטייד במדפסות דו-צדדיות להדפסת מסמכים דו-צדדית.  
יש להעדיף מכשירי פקסימיליה שאינם מוציאים אישור אלא מסמנים אישור על הדף הנשלח.   
יש לוודא כי לא יוצא אישור עבור כל משלוח הודעה אלא יוצאו אישורים מרוכזים. 
יש להעדיף קניית מצרכים באריזות גדולות.     
יש להעדיף הצבת מתקני מים מינרליים עם בקבוקים רב-פעמיים במקום בקבוקי מים חד-פעמיים.  
יש להגביר את השימוש בכוסות רב-פעמיות.    
מחזור נייר - עובדות שכדאי לדעת  :

הנייר והקרטון הם מעל 25% מנפח הפסולת בישראל, ולכן הוצאתם מזרם האשפה ומחזורם יובילו לצמצום משמעותי בנפח ההטמנה.
 את הנייר ואת הקרטון אפשר למחזר לצורך ייצור נייר חדש, בעיקר נייר טואלט, קרטון ותבניות ביצים.     
צריכת הנייר בישראל מגיעה לכ-700,000 טון בשנה. 
כיום נאספים בארץ כ-220,000 טון פסולת נייר למחזור.   
מתוך 100% של צריכת הנייר בישראל 30% חוזרים למחזור.  
הייצור המקומי ניזון מכ-70% נייר ממוחזר. 
בבתי ספר אחוז הנייר מתוך כמות הפסולת הכללית גבוה ביותר, ולכן יש
להפרדת הנייר ולמחזורו משמעות רבה מבחינה כלכלית וסביבתית.
 

הנחלת תרבות של מחזור במערכת החינוך
בית הספר כבית חינוך מהווה מוקד קהילתי לא רק לתלמידים ולמורים אלא גם למשפחותיהם.
בית הספר יקים פינת מיחזור לסוללות , נייר ומיכלי משקה.
בית הספר יעודד את הקהילה החינוכית שלו (תלמידים , מורים, הורים) למחזר "אצלו".

כיצד?
חוזר מנכ"ל מיוחד יכלול הנחיות והמלצות מפורטות על הקמה ותפעול פינת מיחזור על סמך ניסיון רב שנים של בתי ספר ירוקים. חוזר רלוונטי יופץ ברשויות על ידי מרכז השלטון המקומי
בית הספר יקים את פינת המיחזור (ניתן לערוך תחרות יישובית על הפינה היפה /המקורית ולהעניק פרס לזוכה). בכנס הכנה יינתנו רעיונות להקמת פינת המיחזור.
מכלי משקה: מנהל בית הספר יפתח כרטיס חבר בתאגיד המיחזור אל"ה. רק לאחר צבירה של 600 מכלים יזמינו את האיסוף וכך הדבר ייעשה ללא עלות. ההכנסות ישמשו לפעולות ירוקות על פי הנהלים בתאום עם הרשות
סוללות: סילוק קרטונים של עד 15 ק"ג ע"י דואר שליחים או דואר נע, זכיין המשרד להגנת הסביבה, ללא עלות.
נייר : בית הספר יפנה לספק אחד מתוך רשימה, שידאג לסלק את הנייר בהתאם להנחיות הלוגיסטיות של כל ספק.
אירועים ארציים :

תחרות פינת המיחזור היפה/המקורית ביותר. אירוע ברמה היישובית.
תחרות בית הספר הממחזר ביותר. אירוע ברמה מחוזית.
טקס סיום – בית הספר הממחזר ביותר בארץ. אירוע ברמה ארצית.
ועוד ...

 

 
 
סקרים
דלג על קישורי ניווט
ילדים
נוער, צעירים וסטודנטים
משפחה
נשים
גמלאים וגיל הזהב
קהילות בעיר
rss fasebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה   בשיתוף "האגף לתכנון אסטרטגי", פ"ת תנאי שימוש באתר