הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
סגור חיפוש
סגור תפריט

שגרירים צעירים

בית הספר לשגרירים צעירים ע"ש השגריר חן עברי אפטר-הוקם ע"י מנהל החינוך של עיריית פ"ת במטרה לתת מענה לנוער איכותי, מתוך מטרה ליצור מסגרת לימודית הסברתית ייצוגית שתכליתה לאפשר לנוער חווית לימוד ועניין כדי שיזכו לקבל את ההכשרה המתאימה ויבצעו את תפקידם מתוך תחושה עזה של שליחות ציבורית הרואה בייצוג מדינת ישראל משימה לאומית חשובה. הוא הראשון מסוגו שקם בארץ ובתחילה מנה 30 תלמידים והיום מונה כ - 350 תלמידים.

להרשמה לבית הספר לשגרירים - לחץ כאן​


בית הספר מצליח ומוביל בתחומו, מגדיל את מספר תלמידיו ובעל הישגים מרשימים.
 שגרירים צעירים    שגרירים צעיריםשגרירים צעירים
את ראשית פעילותו החל בית הספר בחסות עיריית פ"ת וככל שצבר תאוצה נרתמו לעשייה גורמים שונים ורבים בהם אישי ציבור, דיפלומטים, שגרירים וגופים ממשלתיים-לרבות משרד החוץ, ההסתדרות הציונית העולמית , G.C.C ועוד...

ייעודו המרכזי של בית הספר הוא הכשרת בני נוער לייצג את ענייניה של מדינת ישראל בפורומים שונים בארץ ובעולם-כנסים, קונגרסים ומשרדי ממשלה.
לאור ההצלחה לה זכה בית הספר, הוקם במסגרתו "בית הספר לשגרירים ולמנהיגי העתיד" שמקנה למשתתפי התכנית כלים מנהיגותיים, אשר ישמשו אותם בתפקידיהם העתידיים בצה"ל ולאחר מכן בתפקידי מפתח שונים במגזר הציבורי או העסקי. כלים אלה ישמשו כנר לרגליהם, והערכים שיספגו יבטיחו כי נוער זה, אשר בקרבו נמצאים "מנהיגי העתיד", יישארו רתומים וימשיכו לפעול לטובת ערכיה ובטחונה של מדינת ישראל, בתחומי ההסברה וקשרי החוץ. כמו כן הוקם במסגרת בית הספר "בית הספר לעיתונאים" שמזכה את התלמידים להיות כתבים ב ynet, בוואלה ובפרוגי, התלמידים גם משתתפים בתוכניות רדיו וטלוויזיה ואפילו מגישים תכניות בטלוויזיה כמו למשל מהתכנית "23 דקות", "המהדורה", ואפילו תלמיד שלנו השתתף בתכנית "ישראל היום" והציג את המדינה.
 שגרירים צעירים      שגרירים צעירים  משלחת דיפלומטית

רחל אמרני-מנהלת בית הספר מספרת שכשהגיעה לבית הספר , כאמא לארבעה ילדים, הרגישה שחינוך בלתי פורמלי לאחר שעות הלימודים צריך לתת ערך מוסף. חסרים לתלמידים במערכת החינוך כלים. שצריך ללמד אותם להביע את עצמם, להעביר מסרים כמו שצריך, לנהל מו"מ, להכין אותם לצה"ל. גם תלמידים מצטיינים לא תמיד יודעים להציג את עצמם.
במסגרת הלימוד זוכים התלמידים לקבלת כלים, לחינוך ערכי חברתי, לטיפוח מצוינות אישית ומעורבות חברתית. 
התלמידים משתתפים בוועדות בכנסת, בכנסים, בשדולות בכנסת, פועלים בשיתוף פעולה עם מחלקת ההדרכה של משרד החוץ, משתתפים בדיונים שבהם נדרשת חוות דעת של בני נוער, בימי עיון ובפאנלים במשרד ראש הממשלה, ולאחרונה אף קיבלו תעודה מטעם משרד ההסברה- "מסבירי ישראל".  התלמידים מארחים בארץ משלחות של בני נוער מכל העולם ומתארחים בקהילות ברחבי העולם תוך מטרה ברורה: ליצור הנהגה ציונית לחיזוק הקשר עם בני הנוער בתפוצות והחדרת ערכים ציוניים והסברה ישראלית בארץ ובעולם.
משלחת הסברה כאות סולידריות לקהילה היהודית בהונגריה       יציאה להכשרת שגרירים במשרדי ממשלהפגישה עם קודוליסה רייס

כדי להתקבל לבית הספר לשגרירים צעירים הם עוברים בחינות, ראיונות ונושאים נאומים. מתוך כל הנבחנים שמגיעים מכל בתי הספר של החינוך העל יסודי בעיר מתקבל מי שעומד בדרישות הלימודיות, ובסיום לימודיו מקבל תעודת שגריר צעיר.
הבוגרים של בית הספר השתלבו בדובר צה"ל ובקשרי חוץ, באו"ם, במשרד רוה"מ ועוד. אלה המנהיגים הבאים של מדינת ישראל. זה דור הדיפלומטים העתידי של מדינת ישראל.  לימודי דיפלומטיה, מנהיגות, מודל האו"ם, עיתונות ותחקירנות, ביטחון לאומי, שיווק וויזואלי ותרומה לקהילה. החניכים בביה"ס לומדים בממוצע יומיים שלושה בשבוע ויש חניכים שמגיעים אפילו בכל יום. הלימודים בביה"ס מסובסדים ומיועדים לתלמידי כיתות ז'-יב'. בארבע שנים האחרונות נפתחה התוכנית גם לתלמידי כיתות ד'-ו' במספר בתי ספר יסודיים בעיר, שם הם לומדים מנהיגות דיפלומטית, מודל האו"ם, כנסת צעירה ופיתוח למצוינות. לתלמידים שנבחרים מגיע אחת לשבוע מדריך מביה"ס, מלמד אותם  ומעביר להם כלים בהתאם לתכנית הנלמדת. גם הצעירים האלה מגיעים למפגשים במשרד ראש הממשלה ומשתתפים בוועדות בכנסת.

הרבה גורמים אוהבים ומפרגנים למסגרת זו. הילדים מקבלים במה במשרד רוה"מ, משתתפים בדיונים, בוועדות בכנסת, בכנסים ועוד. כאשר משלחת מטעם ביה"ס מתכוננת לצאת לאו"ם היועצים האישיים של רוה"מ באים ומכשירים את התלמידים לייצוג המדינה באו"ם. מנהל החינוך של עיריית פ"ת מאוד מסייע לשגרירים ואנחנו מקבלים מה שצריך. ביה"ס הוא חלון הראווה של העיר ונכונים להשקיע בנוער הזה, גם ההורים מאוד מעורבים ופעילים.
בנוסף, יש את משלחת Y2I – בני נוער מארה"ב שמגיעה לארץ להתארח. מדובר בחילופי משלחות בינינו ובין בני הנוער מארה"ב. המטרה היא להסביר את מדינת ישראל לבני הנוער בגילאים של התלמידים שלנו ולהראות את הדברים מהצד שלנו. כשהם מגיעים לארץ אנו מטיילים איתם בכל מיני מקומות בארץ במטרה לחבר אותם למדינה ולהכשיר אותם למנהיגות ציונית יהודית.
               jerusalem post         שגרירים צעירים        adrhrho mghrho cpdhav cnars


מועדון מודל האו"ם הוא משחק הדמיה, בו התלמידים הופכים לרגע לדיפלומטים. מטרת הפרויקט היא לחשוף את המשתתפים למגוון פעילויות שבהן מעורב האו"ם בבואו להתמודד עם האתגרים העיקריים שעל סדר היום העולמי. רוב השיעורים מועברים בשפה האנגלית ע"י מרצה מהבינתחומי וכך גם הסימולציות והכנסים. לרשות התלמידים נמצאת בבית הספר מורה לאנגלית שנותנת שירותים פרטיים בהתנדבות.


מכתב תודה


 


שגרירים צעירים