הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
סגור חיפוש
סגור תפריט

חדשנות ויזמות טכנולוגית

מיינקראפט בפתח תקוה - 140 שנה לפתח תקוה ו-70 שנה למדינה ובחינוך בפתח תקוה חוגגים גם במרחב הווירטואלי

​לראשונה בעולם משתתפים במיזם מאות תלמידים ואנשי חינוך באותה העת ושותפים לאותו פרויקט.
במיזם התלמידים חקרו אתרים, אירועים ואישים הקשורים למדינה ולעיר ובנו יחד משחק שיתופי לכל קהילת החינוך בראי עבר, הווה ועתיד.
המיזם הינו פרי שיתוף פעולה בין אגף שירותי חינוך- מינהל החינוך בעיריית פתח תקוה, פסג"ה פתח תקוה, טופאדיו, מיקרוסופט ו--Betaספר.
Minecraft Education  הינה סביבת למידה פתוחה המאפשרת לתלמידים את החופש להתנסות, להתמודד עם אתגרים בצוות ולשחק. במיינקראפט, כמו בחיים האמתיים, אין הוראות שלב אחר שלב, התלמידים חייבים לנסות, להיכשל, ולנסות  שוב כדי לעמוד באתגר.
במשחק הMPTX2 -  המשתתפים, תלמידים ומורים, יצאו למסע הכרות עם העבר-הווה ועתיד של פתח תקוה, מדינת ישראל והעולם.
פתח תקוה הינה העיר הראשונה בארץ ובעולם שהקימה מיזם Minecraft Education Edition  שכולל 12 בתי ספר, מאות תלמידים ועשרות מורים בעולם וירטואלי שיתופי חינוכי הגדול בעולם.
ראש העיר איציק ברוורמן בירך על הפרויקט ואמר: "זהו כבוד עבורנו להשתתף במיזם. התלמידים לומדים באופן חוויתי, הדורש תכנון ומעורר מחשבה ולקראת חגיגות ה-140 לפתח תקוה זה בהחלט צעד מבורך. לעיר עבר מפואר וחשוב כי התלמידים ילמדו על העבר ויהיו שותפים לתכנון העתיד ".

 

ענן החינוך העירוני

מטרת ענן החינוך העירוני להמשיך ולקדם חינוך איכותי במאה ה-21.תעודת הזכיה של מצטייני המחשוב
המיזם הוא פרי שיתוף פעולה בין אגף מיחשוב של עירית פתח תקווה ,מינהל החינוך ובליווי משרד החינוך.
הענן הוקם  בפלטפורמה Office365 של מיקרוסופט כדי לספק מרחב שיתופי ללמידה, יצירה ועשייה כמו גם לתקשורת והתקשרות.
במרחב החדש בתי הספר יוצרים את המרחב הפרטי שלהם ומשתתפים עם עוד בתי הספר במרחב שיתופי בכלים מגוונים ובטוחים. הענן מהווה נדבך נוסף להגשמת החזון החינוכי של פתח תקוה - חווית למידה מתקדמת, שיתופית ומהנה, בכל זמן ומכל מקום.
ענן החינוך העירוני מאפשר המשך פיתוח והעצמה של שפה חינוכית עירונית אחת ומעצים את רצף הלמידה בין בית הספר לבית, בין צוותי ההוראה לתלמידים, בין שעות בית הספר לשעות אחרה"צ.
ענן החינוך העירוני, בסביבת ה-Office 365, מספק מרחב וירטואלי וכלים ללמידת חקר אישי ושיתופי בהתאמה למאה ה-21 ובהתאם לצרכיו של כל לומד (מורה/תלמיד).
התהליך החל בפיילוט של 8 בתי ספר יסודיים מכל מגזרי החינוך, כאשר המטרה היא שבסופו של תהליך כל בתי הספר בעיר יהיו שותפים לאותה פלטפורמה ויפתחו תרבות דיגיטלית חיובית ומחברת ובריאה, שתתחיל בבית הספר ותמשך גם אחרי בית הספר.
פורטל חינוך עירוני מהווה פלטפורמה ארגונית, לימודית וחברתית לכל קהילת החינוך בעיר.
מיזם זה זכה בפרס היוקרתי בתחרות מצטייני המחשוב בכנס "אנשים ומחשבים" לשנת 2017,  בקטגוריית מעבר לענן (יישומים, תהליכים עסקיים)

Betaספר המרחב לחדשנות ויזמות חינוכית מוביל שינוי בתהליכי פיתוח מקצועי בהוראה, למידה והערכה. 

תכניות הבסיס  הם: מפגשי חשיפה לתפיסת Beta, סדנאות לצוותי מורים במגוון נושאים ומפגשים לתלמידים בנושאים כמו מובילות דיגיטלית, קוד ורובוטיקה, תלת מימד ו MR .  בנוסף קורס "מורה כיתת העתיד" Betaספר בשיתוף עם פסג"ה פתח תקוה, מציע לבתי ספר קורס ייחודי המיועד לצוותי מורים שמעוניינים ליישם שינוי בתהליכי הוראה, למידה והערכה. במהלך הקורס הכולל 30 ש"ש והוא מוכר באופק, הצוותים נחשפים לתפיסה הפדגוגית המוטת העתיד של Betaספר ועוברים תהליך לגיבוש תפיסה שלהם.
התחדשנו גם בקורס MinecraftEdu  קורס שליווה את מיזם Mptx2 שהיווה דגם לפיתוח מקצועי חדשני בו קיבלו המורים הכשרה ראשונית על עולם המיינקראפט ואחר כך יישמו את הנלמד יחד עם התלמידים .
Betaספר הינו מוקד עניין בינלאומי. באוקטובר 2017 ביקרו במרחב ד"ר אן טאראז ארסטרופ ו-מריאנה קלנטריק מ- Utdanningsdirektoratet החוקרות את נושא האוריינות הדיגיטלית ופיתוח מרחבי חדשנות בחינוך. את הביקור ליוו אייל רם, מירי גוטליב, עינת רום, ורד עמית מנהלת פסג"ה פ"ת. בביקור התארחו בBeta ושמעו על המקום, ביקרו בבית ספר ביאליק וראו איך התפיסה מיושמת הלכה למעשה בשטח ואת הסיור סיימנו בפסגה בעיר בה הציגו את מודל הפיתוח המקצועי שלנו.
בנובמבר 2017 במסגרת ביקור בעיר, הגיעו לBeta קבוצה מארצות דרום אמריקה ללמוד על הפיתוח המקצועי שאנו מציעים.


חדשנות ויזמות טכנולוגית