הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
סגור חיפוש
סגור תפריט

אגף השירות הפסיכולוגי החינוכי

לוגו השפח

אגף השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הינו חלק ממינהל החינוך של עיריית פתח תקווה. 

אנו בשירות הפסיכולוגי בפ"ת, רואים בקהילה, במערכת החינוך ובמשפחה את המערכות שעלינו לתמוך בצמיחתן, על מנת לאפשר לילדים סביבות מיטיבות להתפתחותם. אנו מחזקים את הכוחות והיכולות הקיימים בכל צוות הוראה ובכל הורה, מתוך אמונה שברגעי קושי, הפתרונות היעילים נמצאים בתוך המערכת ולא מחוצה לה. מתוך תפיסה זו, השירות הפסיכולוגי חינוכי פועל לתת מענים מערכתיים, העצמת צוותים חינוכיים והורים, לקידום בריאות נפשית של כל באי מערכת החינוך.

השירות הפסיכולוגי חינוכי מלווה את הילד, משפחתו ומערכת החינוך לאורך מסלול התפתחותו, מגן חובה עד גיל 18 באוכלוסיות רגילות ועד גיל 21 באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. כמו כן השירות הפסיכולוגי חינוכי רואה עצמו כגורם עירוני המעורב בתהליכים קהילתיים, בניית תכניות מניעה והתערבות במערכת החינוך כמו גם מעורבות וטיפול במצבי לחץ וחירום. 

לאגף השירות הפסיכולוגי חינוכי, קיים גם שירות פסיכולוגי משלים (שפ"מ) המאפשר מגוון מענים לכלל האוכלוסייה בעלות מוזלת וכולל טיפולים, הדרכות הורים, אבחונים, הרצאות וקבוצות לילדים, הורים ולצוותים חינוכיים. 


  מנהלת אגף השירות הפסיכולוגי      
    מרב טמיר,
    מנהלת אגף השירות הפסיכולוגי החינוכי

השירות הפסיכולוגי החינוכי עבר למשכן חדש

המבנה החדש והזמין מהווה אמירה חינוכית וחברתית נאורה ומתקדמת", כך אמרה חוה פרידמן הפסיכולוגית הראשית.

טקס חנוכת המבנה החדש של אגף השירות הפסיכולוגי העירוני, שהעתיק את מושבו לרחוב מבצע דקל 5 בשכונת נווה גן למבנה חדשי ומודרני, התקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, מ"מ רה"ע איציק דעי, חבר הנהלת העיר ישראל פרידמן, מ"מ מנכל העירייה לאוניד סמוליאנוב, מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג, מנהלי אגפי החינוך וצוות המינהל, חוה פרידמן, הפסיכולוגית הראשית, מירי זולברג, הפסיכולוגית המחוזית, ליאורה הררי אדריכלית השירות הפסיכולוגי, הפסיכולוגים והפסיכולוגיות וכלל צוות השירות הפסיכולוגי בניהולה של מרב טמיר, אשר הנחתה את האירוע בהתרגשות רבה.

השירות הפסיכולוגי החינוכי שכן שנים רבות ברחוב המורה אליהו ירקוני במבנה ישן שהיה צר מלהכיל את מספר אנשי המקצוע והקהל מבקש השירות.השירות הפסיכולוגי החינוכי מספק שירות לילדים, בני נוער, הורים ואנשי חינוך, במסגרת עבודה פרטנית/אישית, קבוצתית וכן יוזם ומקדם תהליכים מערכתיים כמו גם מספק מענה בשעת חירום.

ראש העיר איציק ברוורמן: "השירות הפסיכולוגי החינוכי הינו ציר מרכזי במערכת החינוך בעיר, והינו גורם יוזם ומוביל, המהווה מודל ודוגמא למרכזים דומים ברחבי הארץ. המבנה החדש הינו חדיש, נוח, שירותי ומאיר עיניים ומתאים עצמו כעת למאה ה-21. אני מודה לכל העושים במלאכה, לצוות השירות ולעומדת בראש המערכת, מרב טמיר".

ראש מינהל החינוך רמי הופנברג: "עם המעבר למבנה החדש - האמצעים הפיזיים כעת מתאימים לצרכים ולמטרות של השירות הפסיכולוגי. השירות הפסיכולוגי שלנו הוא גורם משמעותי במערכת החינוך שלנו, הוא חדשני בתפיסותיו, מוביל ומשמש מקום עלייה לרגל לאנשי מקצוע מכל הארץ. אני מאחל הצלחה רבה לכולם ומודה לכל הצוות על העשייה היומיומית".

חוה פרידמן הפסיכולוגית הראשית הוסיפה: "בעולם כה חומרי והישגי העובדה כי בפתח תקוה שמו דגש על מבנה נגיש ומתקדם לשירות הפסיכולוגי היא אמירה חברתית לדורות הבאים. אני יכולה לומר כי מתוך כ-260 שפ"חים בכל הארץ, השירות הפסיכולוגי בפתח תקוה הוא מוביל ומעורר השראה!".

בשירות הפסיכולוגי החינוכי עובדים כ- 80 פסיכולוגים ופסיכולוגיות, המספקים שירות פרטני, קבוצתי וכן מעבירים סדנאות והרצאות להורים ובני נוער, במרכז השירות עצמו או בבתי הספר ובגנים.
אגף השירות הפסיכולוגי החינוכי