העלאת המודעות להנגשת העסקים הקטנים -במסגרת שבוע החינוך העירוני

בשבוע החינוך מנגישים עסקים קטנים
תאריך: 15/04/2019
סיירת הנגישות העירונית- הפועלת בשותפות של המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית מתוכנית "קהילה נגישה" באגף לשירותים חברתיים  והאגף לחינוך יסודי במנהל החינוך, שמה לה למטרה לקדם את הנגישות בעיר ולאפשר לאנשים עם מוגבלויות התניידות בטוחה ועצמאית. תמונה 2.jpg
במסגרת שבוע החינוך העירוני בחרנו להגיע לעסקים ולקדם את העלאת המודעות להנגשת העסקים הקטנים במרכז העיר. 
כ- 130 חברי סיירת נגישות עירונית הכוללים: פעילים חברתיים עם מוגבלויות ממנהיגות תכנית "קהילה נגישה", תלמידים, הורים ומורים  מ-8 בתי ספר בעיר: אורנים, הדר, יד לבנים, יסודות, נצח,  פיק"א, קיבוץ גלויות וקורצ'אק עסקו בהסברה בקרב עסקים קטנים, ביקרו בעסקים במרכז העיר הסבירו לבעלי העסקים על חשיבות הנגישות בעסקיהם והחתימו אותם על אמנה למתן שירות נגיש. תמונה 3.jpgלבושים באפודים צהובים, בידיהם- חוברות הסברה, אמנות לשירות נגיש ובלונים עם ההדפסה  "שווה להיות נגיש" 'צבעו' חברי הסיירת את הרחובות וקידמו את המודעות לנגישות, תוך הסבר שכאשר העסק נגיש כולם מרוויחים גם בעלי העסקים וגם האנשים עם מוגבלויות, ובעיקר הדגישו שנגישות מתחילה מהלב! האירוע היה מוצלח תמונה 1.jpgמאד לדעת כולם: 
צביה, אמא לתלמיד מבית ספר פיק"א מספרת: "היה מדהים! אני שמחה להיות חלק מהפרויקט הזה. הילדים נהנו מאוד, תרמו ונתרמו, היה בוקר מיוחד וחשוב".!
מורה שהצטרפה רק השנה לתוכנית אמרה: "הפעילות העצימה את התלמידים בצורה ניכרת! התוכנית מאפשרת לתלמידים לנהל שיח ולגלות מעורבות של ממש בקהילה. כולנו שמחים שהצטרפנו ואנו מתחייבים להמשיכה גם בשנים הבאות" 
בעלי העסקים קבלו את חברי הסיירת במאור פנים, הקשיבו בעניין וחלקם אף התחייבו להנגיש את העסק. 

פעילי "קהילה נגישה" הביעו סיפוק רב משיתוף הפעולה, וכמובן מהמעורבות המדהימה של התלמידים.