לראשונה, כנס עירוני מקוון בנושא חקר מדעי ויוזמות טכנולוגיות

תאריך: 02/07/2020
לאור הנחיות משרד הבריאות התקיים הטקס באופן מקוון
היום, ביום האחרון לשנת הלימודים התקיים לראשונה בעיר, כנס עירוני מקוון לתלמידי החינוך היסודי בעיר בנושא חקר מדעי ויוזמות טכנולוגיות. הכנס תוכנן להתקיים בשבוע החינוך במחודש מרץ, אך לאור הנסיבות התקיים כעת באופן מקוון.
 בשנה זו, אגף חינוך יסודי החליט לשים דגש מיוחד על חקר מדעי ויוזמות טכנולוגיות. תהליך זה נעשה בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך וברשות המקומית, כולל החווה החקלאית. 
במסגרת הכנס הוצגו 41  תוצרי למידה של תלמידי כיתות ה' - ו', נציגים של 22 בתי ספר יסודיים בעיר. התלמידים חקרו ולמדו בהנחיית המורות למדעים נושאים שונים, העבודה "יחסי גומלין בין האורגנו לחסה" עבודה של תלמידי פיק"א אשר מצאו כי אורגנו משמש כמרחיק מזיקים מחסה, וייצגה את פ"ת ומחוז ת"א ביריד המדעים הארצי, עוד עבודות שהוצגו: "השפעת הזעתר על גידול הנענע", "השפעת המרווח על נביטת עדשים", "קשר בין הגלוטן לבין תהליך התפחה", "השפעת מלח בישול על הנביטה" ועוד. כמו כן,  הם התנסו במציאת פתרונות טכנולוגיים לשיפור איכות החיים, כמו, המצאת מעלון לתיקים כבדים, "רמפה ניידת"- להנגשת כיסא גלגלים, "סבוקינדר" - סבון קטנטן הנראה כסוכריה שנועד לחבב את תהליך הרחצה באמבטיה לילדים קטנים, butter סטיק –מכשיר המאפשר מריחה אחידה של חמאה ועוד. 
ראש העיר רמי גרינברג הביע הערכתו הרבה לכל התלמידות, התלמידים וצוותי החינוך בבתי הספר היסודיים ואמר כי החינוך בפתח תקוה הוא מהטובים והמתקדמים שיש "אנו מחנכים לחקר ולסקרנות מחד וללמידה והתעמקות מאידך. הפרויקטים שהוצגו וכל התהליך שקדם להם מראים על חשיבה יצירתית, מקוריות ולמידה מחוץ לקופסא של כלל השותפים לתהליך. יישר כוח!". 
רון כץ, מ"מ מקום ראש העיר וראש מינהל החינוך, ברך את כל התלמידים, המורים והצוותים החינוכיים ואמר "זו עוד דוגמה ליעדי העיר פתח תקוה המבקשת לאפשר ולתת ביטוי ראוי ליוזמות פדגוגיות ייחודיות, כאלה המבטאות רצף חינוכי במעבר בין היסודי לחטיבת הביניים".  
רמי הופנברג , מנהל מינהל החינוך, הביע הערכה רבה לעצם קיומו של הכנס והתהליך ואילו טלי טולדנו מנהלת אגף חינוך יסודי סיכמה "כולי נרגשת לראות את מגוון עבודות החקר, את רמי הופנברג , מנהל מינהל החינוך, הביע הערכה רבה לעצם קיומו של הכנס והתהליך ואילו טלי טולדנו מנהלת אגף חינוך יסודי סיכמה "כולי נרגשת לראות את מגוון עבודות החקר, את מרחב התחומים שנחקרו, ואת הפתרונות הטכנולוגיים שהמצאתם כדי לשפר איכות חיים! אין לי ספק כי אתם מדעני העתיד של מדינת ישראל!".