ילדי הגנים עם התזמורת האנדלוסית

ילדי הגן עם האנדלוסית
תאריך: 15/04/2019
זו השנה השנייה שהתכנית "בואו לגני", תכנית לטיפוח זהות יהודית, ישראלית מתקיימת בגני החמ"ד ומפגישה ילדים והורים עם שירת הפיוטים של מגוון מסורות קהילות ישראל, בהתאמה למעגל השנה, מעגל החיים ותוכנית הלימודים בגני הילדים. ילדי הגן עם האנדלוסית.jpg
בשנה שעברה התקיימה התכנית באשכול הגנים בשכונת הדר גנים וכפר גנים א' ובשנה זו בשני אשכולות נוספים – אשכול גנים חן הצפון ואשכול גנים כפר גנים ג'. 
הילדים והצוותים בגני הילדים שהשתתפו בתכנית עברו מספר תהליכים:
בשלב ראשון הילדים והצוותים החינוכיים עברו תהליך למידה  משמעותי, של שירת הפיוטים כחלק משגרת הגן. פיתוח מיומנות השירה של הגננות ככלי הוראתי וחינוכי בחיי הגן והטמעה של התוכנית בשגרת הגן באופן קבוע במהלך השנה ובשנים הבאות.
בשלב שני הילדים השתתפו במפגש מוזיקלי של "פייטן נגן בא לגן" -  מפגש  בגן הילדים בהשתתפות ההורים, סבים וסבתות, שכלל שירה של פיוטים מוכרים שהילדים למדו בגן, הכרות עם כלי נגינה מיוחדים ואף לימוד פיוט חדש, וכסיכום נפגשו כולם לקונצרט חגיגי שהתקיים באולם שרת.
מיכל אונגר מנהלת האגף לגני ילדים מספרת "התכנית זכתה להצלחה רבה בזכות שיתוף הפעולה של כל הגורמים שחברו יחדיו , ובעיקר בזכות הגננות שלנו שיישמו את התכנית בגן ופתחו לילדינו שערים רבים של חן וחסד: שער אל הנפש, שער למשפחה ולקהילה,  שער לחוויית השירה, השפה והתפילה; שער רב קולי ורב תרבותי עשיר ומגוון; שער לשורשים המשפחתיים העמוקים מהם אנחנו יונקים ושער לשירת הלב".

לתכנית "בואו לגני", בניהולו של המוסד 'יד יצחק בן צבי' מספר שותפים: האגף לגני ילדים שמוביל את הפרויקט, מפקחות הגנים ומדריכות המוסיקה, הגננות וכן האגף לחינוך קדם-יסודי במשרד החינוך, התזמורת האנדלוסית ואתר התפילה והפיוט. 

קרדיט: לישכת הדובר